Elon Musk do reklamodawców: "Możecie się pier... "

Elon Musk do reklamodawców: "Możecie się pier... "
Elon Musk, w swoim pierwszym wywiadzie dla głównych mediów od czasu antysemickiego postu na X, przeprosił za zachowanie, ale też zaatakował reklamodawców.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Elon Musk przeprosił za swój antysemicki post na X, nazywając go "najgłupszym" postem, jaki kiedykolwiek zamieścił w social mediach. Zaatakował jednak reklamodawców opuszczających jego platformę z powodu rosnącego antysemityzmu na X.

W trakcie New York Times DealBook Summit w Nowym Jorku Musk powiedział: "Jeśli ktoś chce mnie szantażować reklamą lub pieniędzmi, to niech się pier....". Dodał: "Czy to jasne? Hej, Bob, jeśli jesteś tutaj na sali, tak właśnie myślę" - odniósł się wtedy do dyrektora generalnego Disneya, Boba Igera, który wcześniej w środę mówił na tej samej konferencji. Disney to jedna z firm, która wycofała reklamy z X.

Musk wygłosił swoje uwagi publicznie i jako właściciel firmy, natomiast Linda Yaccarino, szefowa X, była w tym czasie również obecna na konferencji. Yaccarino została sprowadzona do firmy, aby przyciągnąć z powrotem duże firmy reklamowe i zdecydowanie Musk nie ułatwia jej zadania.

W rozmowie, która trwała znacznie ponad godzinę, Musk powiedział również, że nie ma problemu z byciem znienawidzonym. "Niech mnie nienawidzą" - powiedział. "Istnieje prawdziwa słabość w chęci bycia lubianym za wszelką cenę".

Musk dodał też, że za nami "piekielny rok" i przyznał, że czasami mówi "niewłaściwe rzeczy".

Reklamodawcy uciekają od X (dawniej Twittera)

Wiele znanych marek wstrzymało reklamy na X w tym miesiącu, po publicznym poparciu przez Muska antysemickiej teorii spiskowej. Wycofanie reklam obejmowało firmy medialne takie jak Disney, Paramount, NBCUniversal, Comcast, Lionsgate i Warner Bros. Discovery, macierzystą firmę CNN.

Ale Musk powiedział również, że jego tweet, potępiony jako antysemicki, może być "najgorszym", jaki kiedykolwiek opublikował.

"Mam na myśli, przepraszam za ten... post" - powiedział. "To było głupie z mojej strony. Spośród 30 tys. może to być dosłownie najgorszy i najgłupszy post, jaki kiedykolwiek zamieściłem. I starałem się jak najlepiej wyjaśnić to na sześć sposobów od niedzieli, ale przynajmniej myślę, że będzie oczywiste, że w rzeczywistości daleko mi do antysemityzmu. Jestem raczej filosemicki".

Bycie filosemickim oznacza posiadanie pozytywnego nastawienia lub sympatii do Żydów, kultury żydowskiej i judaizmu. Jest to przeciwieństwo antysemityzmu, który wyraża się w wrogim lub uprzedzonym stosunku do Żydów. Filosemityzm objawia się poparciem i szacunkiem dla żydowskiego dziedzictwa, kultury i wartości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ