Elon Musk chce stworzyć "ogromny mózg" i platformę finansową na X

Elon Musk chce stworzyć "ogromny mózg" i platformę finansową na X
Cathie Wood, znana inwestorka i znajoma Elona Muska, podzieliła się tym, co zdradził jej miliarder.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Elon Musk mówi, że ma nadzieję przekształcić X w "ogromny mózg" i zmienić go w platformę finansową po uzyskaniu licencji na transfery pieniężne. — Chcemy stworzyć umysł zbiorowy lub wspólną świadomość, gdzie każda osoba przekazuje informacje do systemu i wyraża swoją opinię. Pomyśl o tym jak o ogromnym mózgu — powiedział Musk w obszernym, 100-minutowym wywiadzie z Cathie Wood, dyrektor generalnej firmy zarządzającej inwestycjami ARK Invest, w aplikacji Spaces na X w czwartek.

Wood była wczesnym inwestorem w Tesla Inc. Muska i nadal utrzymuje znaczące zaangażowanie jako inwestor w spółce pojazdów elektrycznych. W środę Ark kupiło 111 387 akcji Tesli przez swój flagowy fundusz wymienny Innovation ETF ARKK oraz Next Generation Internet ETF.

W czwartek, późnym wieczorem, analityk Wedbush Securities Dan Ives podniósł swoją cenę docelową dla akcji Tesli do 350 dolarów z 310 dolarów za akcję, na podstawie "coraz bardziej optymistycznego poglądu na dalsze zdobywanie udziałów w rynku EV i stabilizację marży w 2024 roku". To stawia Teslę na drodze do osiągnięcia w przyszłym roku wyceny rynkowej na poziomie 1 biliona dolarów.

Elon Musk dzieli się planami na X

Rozmawiając z Wood Elon Musk omówił zalety i wady prowadzenia firmy publicznej. Raportowanie kwartalnych wyników nieuchronnie wiąże się z przeszkodami finansowymi i prawnymi — powiedział. — Będziesz pozywana non stop przez kancelarie prawne z powództw zbiorowych z fałszywymi powodami, a prasa będzie o tym pisać. Doprowadza mnie to do szału — stwierdził Musk.

W tym samym czasie zauważył, że Tesla "stworzyła więcej milionerów niż jakakolwiek inna firma". Dodajmy, że Tesla zapewnia również pakiety akcji dla swoich pracowników.

Regulacje, dodał Musk, niosą ryzyko przywiązywania firm, jak Guliwer, do ziemi "milionami sznurków" — żartował.

— X rośnie, jeśli chodzi o ruch. Tradycyjne media tracą, ale X rośnie — powiedział Musk. — Oczywiście media tego nie napiszą. Zamiast tego mówią, że X umiera. To jest trochę nużące — dodał. Miliarder chce dalej rozwijać X, wierząc w jego sukces. Musk chce też, aby na X można było robić przelewy, bezpośrednio na platformie. Jest na etapie prac o pozyskanie odpowiednich zgód na transfery pieniężne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ