Duolingo wejdzie na giełdę Nasdaq. Przychody za pierwszy kwartał wynosiły 55,4 mln dol.

Duolingo wejdzie na giełdę / Fot. Duolingo
Duolingo wejdzie na giełdę / Fot. Duolingo
Aplikacja do nauki języków Duolingo złożyła wniosek do Komisji Papierów Wartościowyhch i Giełd, aby pojawić się na Nasdaq pod symbolem DUOL.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Firma zajmuje się nauczaniem języków. Odnotowała wzrost przychodów o 97% rok do roku, zgodnie z dokumentami złożonymi w poniedziałek do SEC (United States Securities and Exchange Commission), czyli Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. 

Sprawdź: Tim Berners-Lee

Straty netto Duolingo wzrosły natomiast ponad sześciokrotnie do 13,5 mln dol. w ciągu trzech miesięcy, kończących się 31 marca. 

Aplikacja złożyła swój prospekt IPO w poniedziałek i planuje trafić na giełdę Nasdaq pod symbolem DUOL. 

Przychody firmy z Pittsburgha wzrosły do 161,7 mln dol. w zeszłym roku. Jeśli zaś chodzi o kwartał kończący się 31 marca br., Duolingo wypracowało 55,4 mln przychodu - to wzrost o 97% względem poprzedniego roku. Jednocześnie straty netto również są wysokie.

Duolingo stawia na dalszy rozwój 

Duolingo oferuje 95 kursów w 38 różnych językach - od najczęściej używanych na świecie, takich jak hiszpański czy francuski, po mniej znane, jak hawajski czy navajo. Oprócz swojej podstawowej platformy Duolingo  English Test, ma też opcję certyfikacji językowej akceptowaną w ponad 2000 uniwersytetach i instytucjach na całym świecie. 

Sprawdź: MacKenzie Scott 

Firma jest obecnie ciągle bardzo uzależniona od dystrybucji poprzez sklepy z aplikacjami mobilnymi. Twierdzi, że w 2020 r. uzyskała 51% przychodów ze sklepu Apple App Store oraz 19% ze sklepu Google Play. Była też najbardziej dochodową aplikacją w kategorii Edukacja w obu sklepach. Duolingo cieszy się również dużą popularnością w wyszukiwarce internetowej Google'a - przykładowo zgarnia wielu nowych użytkowników na frazę "naucz się hiszpańskiego" (learn Spanish).

Kleiner Perkins, Union Square Ventures oraz Alphabet CapitalG należą do największych inwestorów venture capital, którzy przeznaczyli środki na Duolingo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY