Codejet.ai pozyskało pół miliona dolarów. Znamy nazwiska inwestorów

Zespół Codejet
Zespół Codejet
Startup Codejet.ai zamknął rundę finansowania, w ramach której pozyskał pół miliona dolarów. Wśród inwestorów jest fundusz Sunfish Partners oraz aniołowie biznesu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Codejet to platforma automatyzująca pracę programistów, poprzez konwersję projektów graficznych aplikacji, do gotowego kodu. Pozyskane środki z inwestycji spółka planuje przeznaczyć na rozwój narzędzia, w celu pełnej automatyzacji budowy aplikacji oraz zdobywania nowych klientów - w szczególności agencji programistycznych, oraz rozbudowę zespołu.

To nie pierwsze pieniądze pozyskane przez firmę. Przeczytaj o rundzie z 2022 r.

Nowa inwestycja w Codejet

W ostatnim czasie Codejet koncentruje swoje działania na dostosowywaniu narzędzia do specyficznych wymagań agencji programistycznych. To podejście zaowocowało współpracą z międzynarodowymi korporacjami i agencjami. Minh Nguyen, właściciel jednej z wiodących agencji programistycznych na Dalekim Wschodzie, która zatrudnia ponad 4000 programistów, dostrzegając potencjał Codejet, zdecydował się podjąć współpracę oraz zainwestować w ten projekt: 

- Automatyzacja jest niezbędna dla każdej firmy zajmującej się rozwojem oprogramowania. W branży IT jakość i efektywność są nierozerwalnie powiązane. Brak ujednoliconych standardów negatywnie wpływa na wydajność, co może skutkować wydłużeniem pracy programistów nawet dziesięciokrotnie. W Codejet dostrzegamy rozwiązanie tego problemu. Dlatego nie tylko korzystamy z Codejet, ale również dostrzegamy w nim potencjał do optymalizacji naszej oferty usługowej, co skłoniło nas do inwestycji w tę firmę - skomentował.

Do grona inwestorów Codejet dołączyły również inne znaczące postacie branży technologicznej. Wśród nich jest Fabian Q. Veit, prezes Make.com, firmy specjalizującej się w automatyzacji, która w 2020 roku została przejęta przez niemiecki holding Celonis SE za ponad 100 mln USD. Kolejnym inwestorem jest Bartłomiej Roszkowski, współzałożyciel Vue Storefront, renomowanej firmy specjalizującej się w pomaganiu deweloperom i firmom w szybszym tworzeniu, wdrażaniu i zarządzaniu skalowalnymi witrynami e-commerce. Roszkowski podkreśla swoje zaangażowanie w inwestycję, komentując: “Bardzo wierzę w low-code i no-code, zwłaszcza w dobie rozwoju AI, jako rozwiązanie automatyzujące powtarzalne prace programistów. Frontend, a zwłaszcza UX, jest doskonałym miejscem do automatyzacji. Naturalną branżą jest oczywiście e-commerce, ale zastosowań będzie tysiące”.

Przeczytaj także: oto najlepsze startupy

 Codejet i jego twórca

Codejet to startup założony pod koniec 2022 roku przez Patryka Pijanowskiego, doświadczonego przedsiębiorcę, który wcześniej prowadził agencję programistyczną, oraz Sebastiana Kurzynowskiego, architekta oprogramowania z bogatym doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach i 8-letnim stażem jako wykładowca. Jak mówi Patryk Pijanowski, doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia własnej agencji zainspirowało go do założenia startupu: "Celem Codejet jest przyspieszenie procesu tworzenia frontendu. Automatyzujemy do 60% zadań, konwertując projekty z Figma na czysty, gotowy do użycia kod. Dotychczas, cały proces realizowany był manualnie przez programistę, który musi manualnie odwzorować to co narysował grafik w kodzie. Nasze rozwiązanie znacznie skraca ten proces, generując w pełni responsywny kod, gwarantując działanie aplikacji na wszelkich urządzeniach. Do tej pory zaufało nam już ponad 14 000 użytkowników, którzy wygenerowali ponad 50 milionów linii kodu".

Spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki na rozwój narzędzi, w tym na stworzenie własnego interfejsu do projektowania ekranów aplikacji, a także na późniejsze intuicyjne integrowanie ich z logiką aplikacji (backendem). Sebastian Kurzynowski (CTO), komentuje te plany następująco: "Jeszcze w tym miesiącu planujemy opublikować nową funkcję, współfinansowaną przez jednego z naszych klientów - integrację ze Storybook. Umożliwi to automatyczne generowanie spójnego systemu projektowania aplikacji. Kolejne działania spółki w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy będą już zdecydowanie skoncentrowane na budowie kompletnego narzędzia typu no-code oraz rozwijaniu własnej społeczności.”

 Potencjał komentuje Max Moldenhauer, partner zarządzający funduszu Sunfish Partners: "Inwestycja w Codejet była podyktowana innowacyjnością ich technologii oraz determinacją założycieli. Rynek, na którym działają, rośnie o 26% rocznie. Globalna wartość rynku low-code/no-code osiągnęła 22,5 miliarda USD w 2022 roku, a prognozuje się jej wzrost do 148 miliardów USD do 2030 roku. Mimo zaledwie 7-osobowego zespołu, Codejet ma ambitne plany rozwojowe, które skrupulatnie realizuje. To technologia, która już teraz rewolucjonizuje sposób pracy programistów, przynosząc widoczne rezultaty".

ZOBACZ RÓWNIEŻ