Biznesowe paliwo dla wyobraźni. Relacja z Demo Day Akceleratora Łukasiewicza 2023 [VIDEO]

Demo Day
Demo Day, fot. materiały prasowe
W trakcie Innovatorium Łukasiewicza odbyła się trzecia edycja Demo Day Akceleratora Łukasiewicza. Scena Demo Day została przejęta przez zespoły technologiczne z Łukasiewicza, które zaprezentowały swoje projekty czekające na komercjalizację. Kapituła wyróżniła trzy zespoły, które mają największą szansę na komercyjny sukces i znalezienie partnera biznesowego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Akcelerator Łukasiewicza to projekt skierowany do naukowców i pracowników Sieci Badawczej Łukasiewicz. Jego celem jest wsparcie pracowników instytutów na drodze do komercjalizacji pośredniej. Akcelerator daje szansę założenia startupu i rozwoju swoich kompetencji w zakresie przedsiębiorczości i prowadzenia firmy.

O Akceleratorze rozmawialiśmy TUTAJ.

Demo Day - wyróżnieni

Pierwszy wyróżniony projekt to CerMAXmet, czyli zespół naukowców z Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego, który zajmuje się wytwarzaniem faz MAX, czyli nanomateriałów łączących zalety ceramiki i metali oraz produktów do zastosowań w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Drugie wyróżnienie trafiło do zespołu EKOMUSH BIO ISOLATION z Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego, który opracował lekki i ekologiczny materiał konstrukcyjny z grzybni. Trzecim wyróżnionym zespołem został INDICATO, czyli naukowcy z Łukasiewicz – Polskiego Ośrodku Rozwoju Technologii PORT, którzy opracowali termochromowy wskaźnik wyjścia że stanu głębokiego zamrożenia.

W ramach Demo Day przyznano również nagrodę publiczności, która trafiła do zespołu ANTISTATIC DIRECT PLUS, czyli zespołu z Łukasiewicz – Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, który stworzył innowacyjne powłoki lakierowe, dzięki którym możemy skrócić czas oraz obniżyć koszty malowania.

Wszystkie wyróżnione zespoły deklarowały, że największą wartością wydarzenia są rady i wskazówki dotyczącego tego, jak współpracować ze światem biznesu.

Zachęcamy do obejrzenia naszych wywiadów z wyróżnionymi zespołami:

ZOBACZ RÓWNIEŻ