Biedronka przeznaczy 650 mln zł na podwyżki dla pracowników. Ile zarobi początkujący kasjer?

biedronka
Fot. shutterstock.
Biedronka, największa sieć handlowa w Polsce, ogłosiła plany podwyżek wynagrodzeń dla swoich pracowników. Od 1 lipca br. podwyżki obejmą ponad 60 tysięcy spośród 80 tysięcy zatrudnionych w sieci.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 Firma deklaruje, że przeznaczy na ten cel około 650 milionów złotych, co stanowi dowód na troskę o dobro pracowników i chęć utrzymania ich satysfakcji z zatrudnienia.

Podwyżki dla pracowników Biedronki

Pracownicy sklepów Biedronka będą mogli liczyć na wzrost swoich wynagrodzeń. Od lipca 2023 roku sprzedawcy-kasjerzy rozpoczynający pracę zarobią nie mniej niż 4050 złotych do 4400 złotych brutto, a osoby z co najmniej trzyletnim stażem będą otrzymywać od 4200 złotych do 4650 złotych brutto. To podwyżka o 100 złotych brutto w porównaniu do obecnych stawek, uwzględniając wzrost minimalnej płacy w kraju o 110 złotych brutto.

Jak zaznacza portal wiadomoscihandlowe.pl Biedronka nie zapomniała również o pracownikach centrów dystrybucyjnych. Magazynierzy z najkrótszym stażem będą mogli liczyć na zarobki od 4400 złotych do 4700 złotych brutto, natomiast inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych dostaną od 5050 złotych do 5350 złotych brutto. Po trzech latach pracy zarobki te wzrosną odpowiednio do 4850-5150 złotych brutto i 5350-5650 złotych brutto.

Czy w Polsce mamy Robertów Lewandowskich biznesu? Wywiad z Pawłem Jarskim, EY Przedsiębiorcą Roku

Biedronka inwestuje w swoich pracowników

Według oświadczenia Jeronimo Martins, właściciela Biedronki decyzja o podwyżkach pensji jest dla Biedronki wyrazem troski o pracowników i ich rodziny. Sieć uznaje, że stabilne zatrudnienie i regularne podwyżki to wartości, które oferuje swojej załodze. Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka, podkreśla, że dzięki zaangażowaniu pracowników mogą osiągać wspólne sukcesy.

Warto zaznaczyć, że podwyżki wynagrodzeń nie są jedynymi korzyściami, jakie pracownicy Biedronki otrzymują. W kwietniu br. 55 tysięcy osób zostało uhonorowanych specjalną nagrodą E.A. Soaresa dos Santosa w wysokości 3750 złotych brutto. Ponadto, pracownicy otrzymali zasilenie e-kodu pracowniczego w czerwcu 2023 roku. Jest to już drugie zasilenie przyznane przez Biedronkę w tym roku, a kwoty wahały się od 140 do 260 złotych, w zależności od dochodu osiąganego przez pracownika.

Dbałość o pracowników jako priorytet

Inwestycje w podwyżki wynagrodzeń oraz dodatkowe nagrody mają zwiększyć zadowolenie i lojalność pracowników. Sieć handlowa dąży do utrzymania swojej pozycji jednego z największych pracodawców w Polsce, zapewniając stabilne zatrudnienie i atrakcyjne warunki pracy dla swoich pracowników - czytamy w komunikacie firmy.

Gdzie trzymać miliony, kiedy walą się banki