Bentley Bentayga to auto celebrytów. Status społeczny w górę, cała reszta - niekoniecznie

Bentley Bentayga / Fot. materiały prasowe
Bentley Bentayga / Fot. materiały prasowe
Bentley Bentayga to nowoczesny i luksusowy SUV. Nowy model potrafi kosztować w Polsce 1,5 mln zł. Czy warto jednak kupić taki samochód?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Bentley Bentayga. V8 First Edition, 4.0, 550 KM. Lakier: intensywny czarny, black crystal. Wnętrze: Linien and Beluga Split B, fornir: orzech włoski. Tymi słowami często zaczynają się opisy ofert sprzedazy SUV-a brytyjskiego producenta samochodów luksusowych, który od 1998 r. należy jednak do Volkswagen AG.

Bentley Bentayga to SUV produkowany już od 2015 r. i pierwszy raz był prezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2012 roku. 

Sprawdź: Melania Trump

SUV, ale też inne modele Bentleya, cieszą się dużą popularnością wśród celebrytów. Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Robert Downey Jr., Delta Goodrem,  Cher czy Henry Cavill to tylko kilka znanych nazwisk, które mają takie samochody.

Bentley Bentayga to samochód dla osób ceniących status społeczny

Podobnie jak wiele innych pojazdów luksusowych, Bentley Bentayga szybko traci na wartości. Nowy model może kosztować nawet 1,5 mln zł, ale jeśli poczekamy kilka lat, jego cena znacznie spadnie. Dla przykładu, wersja z 2016 lub 2017 roku będzie kosztować już 600 - 650 tys. zł. To ciągle wysoka cena, ale jest to nieporównywalnie taniej, a dotyczy to przecież zaledwie kilkuletniego samochodu.

Bentley Bentayga to przede wszystkim pojazd dla tych, którzy chcą się pokazać. I pokazać, że mają duży majątek. Nic nie podnosi tak dobrze statusu społecznego, jak drogi, luksusowy pojazd. 

Zobacz: Amazon w Polsce

O ile bowiem jest to świetny SUV, jego cena jest niezwykle wysoka i nie można jej uzasadnić w zdroworozsądkowy sposób.