Apartament na doby czy pokój hotelowy? Co wpływa na decyzję klientów o wyborze noclegu? 

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 89
Do tej pory rynek noclegów wakacyjnych był zdominowany przez hotele i prywatne pensjonaty. W ofercie najmu dobowego rośnie jednak udział apartamentów, które stały się ciekawą alternatywą na wypoczynek.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 Do tej pory rynek noclegów wakacyjnych był zdominowany przez hotele i prywatne pensjonaty. W ofercie najmu dobowego rośnie jednak udział apartamentów, które stały się ciekawą alternatywą na wypoczynek. 

Apartamenty na wynajem cieszą się rosnącą popularnością szczególnie wśród rodzin podróżujących z dziećmi. W pełni wyposażona kuchnia jest niezwykle przydatna, gdy jedziemy z maluchami, które mają określone potrzeby odnośnie odżywiania oraz pory posiłków. Jesteśmy wówczas w pełni niezależni i samodzielnie możemy zaplanować ten czas dla siebie.

– W apartamencie mamy nieograniczony dostęp do wyposażonej kuchni, co jest szczególnie istotne dla kilkuosobowych rodzin. Wystarczy wspomnieć, że w sezonie 40% korzystających z naszych apartamentów w Zakopanem to podróżujący z dziećmi – mówi Bartłomiej Barwicz, CEO Rent like home. Dodatkową zaletą apartamentu jest większa przestrzeń, która daje też spory komfort odpoczynku z pociechami.

Najem krótkoterminowy zyskuje także wśród większej grupy przyjaciół, wybierających się razem na krótki odpoczynek. Wszystko dlatego, że trudno znaleźć pokój hotelowy, w którym jednocześnie mogą przebywać więcej niż cztery osoby. Duże mieszkania mają też często oddzielne sypialnie i wspólną przestrzeń. – Już 30 proc. nocujących w naszych apartamentach w Międzyzdrojach to grupy przynajmniej czteroosobowe. Nie brakuje nieruchomości dla sześciu, a nawet ośmiu osób. To wybór dla tych, którzy chcą na urlop wybrać się w większym gronie, a jednocześnie spędzać w apartamencie kameralne wieczory – dodaje Bartłomiej Barwicz.

Detale mają znaczenie

W przypadku apartamentów, istnieje możliwość wyboru spośród bardzo różnorodnych mieszkań. Najem krótkoterminowy daje gwarancję większej prywatności, swobody oraz dowolnego planowania rytmu dnia. Istotnym czynnikiem są również kwestie ekonomiczne. Wynajem mieszkania na kilka dni, szczególnie w dużych miastach, jest często bardziej opłacalny od pokoju hotelowego w podobnym standardzie. Wpływ na decyzję o wyborze noclegu ma także lokalizacja. Zdecydowana większość turystów oczekuje, że mieszkanie będzie znajdować się w centrum miasta lub będzie dobrze skomunikowane z największymi atrakcjami w okolicy. Warto wziąć pod uwagę własne preferencje, tym bardziej że oferta apartamentów na wynajem krótkoterminowy jest bardzo zróżnicowana.

Osoby poszukujące mieszkania do wynajęcia oceniają przede wszystkim jego wygląd. Bardzo ważne jest zatem dobre pierwsze wrażenie. Hotelowy standard w domowej atmosferze ma sprawić, że goście będą czuć się w apartamencie jak w domu. Jeśli będą zadowoleni, wrócą do niego ponownie i polecą znajomym. Z perspektywy turystów, czystość jest wiodącym czynnikiem, który wpływa na satysfakcję z miejsca pobytu, dlatego w celu weryfikacji jakości tej usługi, profesjonalni operatorzy korzystają ze szczegółowych list kontrolnych. Ponadto, dużą rolę odgrywają pozornie prozaiczne kwestie. Detale mają znaczenie, a ich brak może zepsuć pobyt nawet w najlepszym apartamencie. Pojemniki z kawą, herbatą, przyprawami czy innymi przydatnymi artykułami powinny być zawsze pełne.  

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ