Amerykański startup technologiczny Nobl9 rozwija się w Poznaniu. Firma podwoiła liczbę programistów

Nowy Rynek w Poznaniu, siedziba Nobl9
Nowy Rynek w Poznaniu, siedziba Nobl9, fot. materiały prasowe
Do zlokalizowanego w centrum Poznania kompleksu biurowego Nowy Rynek należącego do Skanska Property Poland wprowadził się nowy najemca, amerykański startup technologiczny Nobl9.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nobl9 buduje platformę łączącą monitoring SLO (z ang. Service Level Objectives) z celami biznesowymi, wspierając klientów w zakresie niezawodności oprogramowania i poprawy parametrów istotnych dla ich użytkowników. Firma została założona w 2019 r. przez Briana Singera i Marcina Kurca, po sprzedaży ich poprzedniego startupu, firmy Orbitera, która przeszła w ręce Google. W Poznaniu zlokalizowany jest zespół inżynierów oprogramowania (engineering team) Nobl9, który w 2021 roku podwoił się i na ten moment liczy 46 osób.

Nobl9 wprowadziło się do budynku D, w ramach inwestycji Nowy Rynek, w październiku i zajęło ok. 900 m kw. powierzchni biurowej na IV piętrze.

Oto najlepsze startupy w Polsce

Rozwój Nobl9 w Poznaniu

- Potrzeba zmiany biura na trzy razy większe podyktowana była systematycznym, acz stabilnym, wzrostem zatrudnienia w polskim zespole i naszymi planami rozwojowymi na kolejne kilka lat. W nowej przestrzeni jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe warunki pracy dla około 100 osób - wciąż zatrudniamy doświadczonych programistów JavaScript, Go, inżynierów SRE oraz specjalistów stojących na straży jakości naszej aplikacji, czyli tzw. QA Engineers - mówi Grzegorz Agaciński, VP of Engineering w Nobl9 i szef polskiego oddziału amerykańskiego startupu. 

- Cieszymy się, że wybór nowej lokalizacji biura Nobl9 padł na nasz poznański Nowy Rynek. Liczymy, że najemca będzie czuć się dobrze w nowym miejscu i skorzysta z zalet przebywania w ramach większego kompleksu– dodaje Małgorzata Wojtoń, menedżer leasingu w spółce biurowej w Skanska CEE.

- To już drugi raz, kiedy mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Nobl9. Początkowo pomogliśmy najemcy skorzystać z atrakcyjnej oferty podnajmu w innym budynku. Wraz z końcem umowy i rozwojem firmy, nasz klient zdecydował się na najem długoterminowy i przenosiny do projektu Nowy Rynek. Wybór nowej siedziby podyktowany był przede wszystkim świetną lokalizacją oraz architekturą obiektu, która wyróżnia go na tle innych budynków na biurowej mapie Poznania - mówi Piotr Skuza menedżer regionalny z poznańskiego oddziału Savills.

Nowy Rynek to kompleks biurowy zlokalizowany w centrum Poznania, blisko dworca kolejowego Poznań Główny i centrum handlowego Avenida. Docelowo projekt będzie składał się z pięciu budynków o całkowitej powierzchni 100 000 mkw.  Faza D, w której będzie mieścić się biuro Nobl9, dostarcza około 39 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej i jako pierwsza inwestycja w regionie będzie ubiegać się o certyfikat WELL Core&Shell. Jest to także jedyne miejsce w Poznaniu, gdzie powstał chodnik z zielonego betonu oczyszczającego powietrze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ