Aby łatwo oszczędzić

Fot. TOMASZ GOTFRYD /FORBES Fot. TOMASZ GOTFRYD /FORBES
Sara Koślińska jest współzałożycielką i prezeską Limitless – startupu, który stworzył aplikację ułatwiającą osobom takim jak ona, młodym i lubiącym nowe technologie, budowanie finansowego komfortu przez oszczędzanie i inwestowanie.

Aplikacja działa w prosty sposób. I właśnie w prostocie tkwi jedna z przyczyn jej sukcesu. Jej użytkownicy nie muszą bowiem długo myśleć ani specjalnie mobilizować się do zarządzania pieniędzmi, inwestowania i oszczędzania. Dlaczego? Bo po zainstalowaniu Limitless użytkownicy każdego dnia robiąc zakupy, odkładają automatycznie na swoich kontach drobne kwoty i tym samym realizują wyznaczone przez siebie cele np. uzbieranie kilku tysięcy złotych na wakacyjny wyjazd czy kilkuset złotych na nowy sprzęt elektroniczny. Są też tacy, którzy aplikację traktują jako możliwość odkładania pieniędzy na emeryturę. 

– Nasza aplikacja ułatwia oszczędzanie, inwestowanie i zarządzanie przepływem gotówki. Niejako „chowa” przed użytkownikami część pieniędzy, aby mogli zrealizować postawione sobie cele. Równocześnie dba o to, aby nie zostali bez gotówki, bo wypłacanie tego, co już udało się odłożyć, działa demotywująco. Dzięki aplikacji nie muszą też samodyscyplinować się i pamiętać o odkładaniu pieniędzy, bo dzieje się to automatycznie. Z kolei osoby, które same oszczędzały i inwestowały maksymalizują odkładane kwoty. Rozumiejąc historie ich wydatków, aplikacja potrafi automatycznie stworzyć tzw. buckety oszczędnościowe na stałe wydatki typu ubezpieczenie samochodu, mieszkania itp. i zaproponować im tańszą ofertę – wyjaśnia Sara Koślińska.

Na pomysł takiej aplikacji wpadł Ka-ming Lim, starszy od Koślińskiej o pokolenie inwestor z Singapuru, który ma już ponad...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 3/2020 (54)

Więcej możesz przeczytać w 3/2020 (54) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY