Inwestycje w startupy - najlepsze miejsca w sieci

Inwestycje w startupy Inwestycje w startupy / Fot. Pixabay.com
Jeśli interesują cię inwestycje w startupy, zwróć uwagę na kilka miejsc. Polecamy te najpopularniejsze.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Startup ma różne definicje i wskazanie tej jednej, właściwej, może być trudne. Startupem może być firma tworząca nowy produkt lub usługę w warunkach skrajnej niepewności, albo firma dążąca do rozwiązania problemu, którego rozwiązanie nie jest oczywiste i nie gwarantuje sukcesu. 

Jakkolwiek definiujemy takie przedsięwzięcia, jeśli kiedyś interesowały nas inwestycje w startupy, mieliśmy zwykle związane ręce. Bez dużego kapitału i sieci kontaktów nie byliśmy w stanie inwestować. 

Obecnie sytuacja znacznie się zmieniła. W zasadzie każdy z nas może zostać inwestorem, jeśli skorzystamy z platformy crowdfundingu udziałowego. 

Inwestycje w startupy może być lukratywne, ale ważne jest, aby zrozumieć, że wiąże się ono z dużym ryzykiem. Zdecydowana większość startupów upada. Nawet jeśli przeprowadzimy odpowiednie analizy, możemy finalnie skończyć z pustym portfelem. Jeśli jednak chcemy spróbować, to gdzie powinniśmy się udać?

Inwestycje w startupy - polecane platformy 

Osoby zainteresowane inwestowaniem w startupy mogą skorzystać z witryn crowdfundingowych. Są to platformy stworzone specjalnie z myślą o inwestowaniu w tego typu przedsięwzięcia. Zawierają wiele ciekawych spółek, a przy tym wymagają różnych minimalnych kwot wpisowych - zawsze warto więc doczytać, co i jak. Główni gracze to:

  1. Beesfund
  2. SeedInvest
  3. Wefunder
  4. Republic
  5. StartEngine

Większość witryn pozwala na inwestowanie już od ok. 300 zł lub 100 dol. Niektóre, takie jak SpeedInvest, wymagają co najmniej 500 dol. 

Inną świetną platformą jest AngelList, niemniej dopuszcza tylko akredytowanych inwestorów o dochodach rocznych na poziomie co najmniej 200 tys. dol. lub wartości netto co najmniej 1 mln dol., z wyłączeniem głównego miejsca zamieszkania. Minimalne wpisowe też jest tutaj wysokie i wynosi 1000 dol. Jednocześnie pamiętaj, że nie tylko startupy pozwalają zarobić. Dowiedz się, co w co inwestować - mamy na ten temat świetny materiał. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY