19-latek pozyskuje 30 mln dol. na rozwój startupu krypto

Tate Berenbaum / Fot. Community Labs
Tate Berenbaum / Fot. Community Labs
Community Labs tworzy oprogramowanie i narzędzia programistyczne na platformie kryptowalutowej Arweave.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tate Berenbaum spędzał większość czasu w trakcie pandemii na kodowaniu w swoim domu. Licealista zbudował narzędzia programistyczne dla Arweave, platformy podobnej do blockchaina, znanej z możliwości trwałego przechowywania danych ("u nas nic nie ginie"). Narzędzia rozwijał w ramach hobby i wtedy nie zdawał sobie sprawy, że w niedalekiej przyszłości będzie prowadził startup. 

Obecnie Berenbaum ma 19 lat i pozyskał finansowanie w wysokości 30 mln dol. na rozwój Community Labs - startupu i studia venture zajmującego się wspieraniem projektów krypto w Arweave. Młody przedsiębiorca przeniósł się do Nowego Jorku i zawiesił swój pierwszy rok na Uniwersytecie. Chce postawić na rozbudowę firmy. Na razie nie ma planów, aby wrócić na studia. 

30 mln dolarów na dobry start

Lightspeed Venture Partners przeprowadził rundę finansowania dla Community Labs, w której udział wzięli m.in. Arweave, Bain Capital Crypto oraz Blockchain Capital. Na ten moment nie wiadomo jaką wycenę ma startup, bo Berenbaum odmówił ujawnienia tych informacji. 

Obecnie Community Labs ma ośmiu pracowników z całego świata, w tym 38-letniego doradcę i współzałożyciela Leo Lucisano. Startup będzie dążył do tego, aby zwiększyć wszechstronność platformy Arweave. 

Obecnie Arweave służy głównie do przechowywania danych, natomiast Berenbaum chce, aby platforma zyskała nowe funkcje i była bardziej podobna do blockchainów takich jak Ethereum czy Solana. Niezależnie od tego Arweave ma dobrą pozycję na rynku i jest postrzegana jako kluczowa część infrastruktury Web3.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY