Wystartował nowy program dla polskich startupów. Teraz czas na konkurs

Wystartował nowy program dla polskich startupów. Teraz czas na konkurs
Startupy z całego regionu Europy Środkowej mogą zgłaszać się do udziału w Startup Voucher. To specjalny konkurs, którego celem ma być wyłonienie nowych, ciekawych podmiotów. Zgłoszenia otwarte są do 9 października.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Organizatorem Startup Voucher jest CEE Startup Network, czyli program akceleracyjny założony przez firmy i instytucje: Inovia, Invento VC, Moravian-Silesian Innovation Centre Ostrava, SPIN-US i Z@ict.

- W Invento bardzo wierzymy w potencjał jaki ma w sobie Europa Środkowo – Wschodnia. W naszym regionie jest wielu utalentowanych młodych ludzi i ambitnych przedsiębiorców. W czasach digitalizacji wielu obszarów gospodarki, granice mają coraz mniejsze znaczenie, a o sukcesie firmy technologicznej będzie decydowała umiejętność budowania międzynarodowych zespołów i dostęp do kapitału. Gdy Pavel Csank, CEO Moravian-Silesian Innovation Centre, zaproponował nam stworzenie wspólnego programu akceleracyjnego dla startupów, od razu postanowiliśmy się zaangażować w tę inicjatywę. Uważam, że łącząc siły, będziemy w stanie zaoferować większe wsparcie młodym firmom z naszego regionu, umożliwiając im od razu poszukiwanie klientów, członków zespołu i inwestorów w czterech krajach, mówi Robert Bieleń, Partner w Invento, polskim funduszu venture capital.

Celem CEE Startup Network jest stworzenie przestrzeni do rozwoju innowacyjnych startupów z naszego regionu. Startup Voucher jest flagowym projektem w ramach sieci. 

Po zakończeniu zgłoszeń planowane jest specjalne, 2-dniowe wydarzenie w Katowicach, podczas którego startupy będą mogły się spotkać i nawiązać nowe kontakty. Ostatecznie rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 listopada w Ostravie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY