Wiosenne Ekocuda w Poznaniu. Targi Kosmetyków Naturalnych

ekocuda
Fot. materiały prasowe
Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych to cykliczne wydarzenie skupiające miłośników oraz producentów kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. W weekend 15-16 kwietnia event zagości w Poznaniu. To idealna okazja, by odkryć nowe marki, porozmawiać z ich twórcami, a także zakupić ulubione eko produkty.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda są wyjątkowym wydarzeniem, które skupia ogromną liczbę wystawców, marek i produktów w jednym miejscu. To niepowtarzalna okazja do spotkania pasjonatów kosmetyków naturalnych – zarówno tych, którzy je wytwarzają jak i świadomych konsumentów, którzy chętnie po nie sięgają. Oferta wystawców obejmuje m.in. kosmetyki do pielęgnacji ciała, włosów, do makijażu, a także dedykowane konkretnej grupie odbiorców – dla kobiet, mężczyzn czy dzieci. Łącznie wszystkie edycje wydarzenia przyciągnęły dotąd około 320 000 odwiedzających.

Znaczny rozwój rynku kosmetyków naturalnych

Rynek kosmetyków naturalnych w 2020 roku wzrósł o ponad 13%, czyli w tempie kilkukrotnie wyższym niż cały rynek kosmetyczny ogółem - tak wynika z raportu PMR Market Experts „Rynek kosmetyków naturalnych w Polsce 2021. Prognozy rozwoju na lata 2021-2026". Twórcy raportu przewidują, że taka tendencja wzrostowa ma się utrzymać i w latach 2021-2026 średnioroczna stopa wzrostu dla rynku kosmetyków naturalnych wyniesie ponad 10 proc. Te dane oraz prognozy wskazują na to, że branża kosmetyków naturalnych bardzo dynamicznie się rozwija.

Społeczeństwo w dużej mierze zmienia swoje priorytety w kwestii konsumpcji. Świadomy Konsument, to dziś jeden z 10 najsilniejszych światowych trendów konsumenckich od kilku lat. Wybierając produkt coraz więcej osób, nie myśli tylko o jego praktyczności i skuteczności, ale także o tym czy jest on naturalny - bezpieczny dla nas i środowiska. Wydarzenie Ekocuda odpowiada na trend i pozwala odbiorcom na zakupy u rekomendowanych i sprawdzonych przez markę producentów kosmetyków naturalnych.

Targi dla świadomych konsumentów

- Na naszych targach wystawiają się przede wszystkim polscy producenci, małe firmy, manufaktury, ale też duże firmy, które powstały jeszcze zanim pojawiły się Ekocuda. Naszą misją jest pomoc w promocji firm, które debiutują, które mają wspaniałe, naturalne produkty. Chcemy przybliżyć je konsumentom. Cieszymy się, że mamy taką możliwość dzięki społeczności Ekocuda, która jest spora i cały czas rośnie. Targi także idealne miejsce by zasięgnąć cennych porad od innych miłośników naturalnej pielęgnacji – mówi Zuzanna Mierzejewska, pomysłodawczyni i właścicielka marki Ekocuda oraz Targów Kosmetyków Naturalnych.

Ekocuda to nie tylko sezonowe targi, ale przede wszystkim edukacja i poszerzanie świadomości konsumentów. Na rynku możemy spotkać całą gamę produktów reklamowanych jako kosmetyk naturalny lub ekologiczny mimo tego, że w rzeczywistości nim nie jest. Aby dany produkt faktycznie mógł posiadać taką etykietę powinien spełnić kilka wymogów. W tym przypadku liczą się nie tylko wykorzystane składniki, ale także cały proces produkcji, rodzaj używanych opakowań czy łańcuch dostaw.

Ekocuda już w połowie kwietnia

Dzięki Targom Kosmetyków Naturalnych Ekocuda, konsumenci mogą bliżej poznać specyfikę kosmetyków ekologicznych oraz rozwiać związane z nimi wątpliwości.

●    Ekocuda Poznań odbędą się w dniach 15 - 16 kwietnia  w Concordia Design, Ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
●    Odwiedzających zapraszamy w sobotę i w niedzielę w godzinach 11.00-18.00

Wstęp bezpłatny. Szczegóły i lista wystawców: https://ekocuda.com/targi/poznan/

Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych to cykliczne targi, które odbywają się dwa razy w roku w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Łącznie wszystkie edycje odwiedziło ponad 242 000 osób.

Na targach swoje produkty prezentują przede wszystkim polscy producenci kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. Pojawiają się również marki zagraniczne dostępne na rodzimym rynku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ