Triggo z nowym prezesem. Twórca pojazdu nie odejdzie z firmy

Triggo
Triggo, fot. mat. prasowe
Wojciech Apel zajmie stanowisko prezesa zarządu spółki Triggo, twórcy polskiego pojazdu elektrycznego. Dotychczasowy prezes i jednocześnie wynalazca pojazdu, Rafał Budweil, pozostanie w firmie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Serdecznie dziękuję Rafałowi Budweilowi za niezwykle istotny wkład w stworzenie koncepcji pojazdu Triggo oraz wysiłek włożony w tworzenie i rozwój spółki – mówi Wojciech Apel. Jak dodaje, zmiany w kierownictwie mają na celu podsumowanie dotychczasowych działań oraz zaplanowanie nowego etapu rozwoju.

Triggo. Będzie rozwój projektu

Twórca innowacyjnego mikropojazdu elektrycznego pozostanie głównym konstruktorem w spółce i będzie kontynuował prace nad dalszym doskonaleniem swojego wynalazku, skupiając się przede wszystkim na działalności badawczej i rozwojowej. Ponadto Rafał Budweil swoje działania skoncentruje na umiędzynarodowieniu projektu i aktywności spółki, występując jako założyciel oraz jej kluczowy pracownik. 

Zmiany w Triggo dotyczą także pozostałych członków zarządu oraz rady nadzorczej. Ze stanowisk w zarządzie zrezygnowali Adam Piekarski i Jacek Konior. Natomiast nowym członkiem rady nadzorczej został Zbigniew Szkaradnik, doktor nauk technicznych, wiele lat zawodowo związany z branżami automatyki przemysłowej oraz telekomunikacyjną. 

Spółka poinformowała niedawno, że 29 czerwca odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego zostaną omówione dotychczasowe działania organów spółki oraz plany dotyczące jej rozwoju. 

Triggo to pojazd elektryczny, który dzięki zmiennej geometrii przedniego zawieszenia oferuje zwinność motocykla w ruchu miejskim w połączeniu z komfortu zamkniętej kabiny znanej z samochodów. Pomysł powstał w Polsce. Rozwiązania zastosowane w Triggo są objęte międzynarodową ochroną patentową na najważniejszych, światowych rynkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY