Tarcza antykryzysowa. Aktualny status wniosków

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 18
Ministerstwo Rozwoju opublikowało aktualne dane, jeśli chodzi o liczbę wniosków o skorzystanie z oferowanych rozwiązań, a także jeśli chodzi o pieniądze, które już trafiły do przedsiębiorców.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak wynika z raportu, do 7 maja wpłynęło dokładnie 3 172 001 wniosków. Najwięcej (ponad 1,5 mln) to wnioski o zwolnienie ze składek do ZUS za marzec-maj br. Prawie 800 tys. mikroprzedsiębiorców złożyło wnioski o pożyczki, ponad 600 tys. o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalnośćgospodarczą, a ponad 120 tys. o świadczenia postjowe dla umów cywilnoprawnych.

Do instytucji wpłynęło także 22 242 wniosków 22 242– dot. dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, dofinansowanie do wynagrodzeń w okresie obniżonego wymiaru czasu pracy, a także 56 699– dot. odroczenia lub rozłożenia składek ZUS bez opłat.

Zgodnie z komunikatem, pożyczki otrzymało już 347 tys. mikroprzedsiębiorców na łączną kwotę ponad 1,7 mld złotych.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych niemal 2,4 mld złotych a ZUS wypłacił niemal 265 tys. świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i zleceniobiorców na łączną kwotę prawie 532 mln złotych.