Raporty z kilku rejestrów dłużników na jeden klik. Nowość od Comarch Apfino

apfino
Fot. mat. pras.
Nowość od Comarch Apfino w jednym miejscu pokaże, czy nasz kontrahent jest dłużnikiem wpisanym do rejestrów dłużników różnych BIGów i automatycznie dokona jego kompleksowej oceny opartej na informacjach z wielu baz danych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Niewystarczająca ilość danych albo czasochłonne przeszukiwanie wielu rejestrów – tak do tej pory wyglądała weryfikacja kontrahentów w Polsce. To ma się zmienić dzięki usłudze „Sprawdź kontrahenta”. Nowość od Comarch Apfino w jednym miejscu pokaże, czy nasz kontrahent jest dłużnikiem wpisanym do rejestrów dłużników różnych BIGów i automatycznie dokona jego kompleksowej oceny opartej na informacjach z wielu baz danych.

Zobowiązania polskich przedsiębiorców sięgają już 45 miliardów złotych . Weryfikacja kontrahenta wchodzi zatem do kanonu podstawowych procedur, bez których trudno sobie wyobrazić nowoczesny biznes. „Sprawdź kontrahenta” od Apfino automatyzuje weryfikację firm i pozwala jednym kliknięciem sprawdzić je w rejestrach publicznych oraz w dwóch biurach informacji gospodarczej jednocześnie. Mowa o BIG InfoMonitor oraz ERIF BIG. Pierwszy raz weryfikacja kontrahentów wyciągnięta jest poza standardowe BIGi i umieszczona w naturalnym środowisku przedsiębiorcy – w miejscu, gdzie dokonuje innych, codziennych, biznesowych operacji.

- Wygodny wgląd do więcej niż jednego rejestru dłużników to wielka wartość. W końcu Informacje o długach bardzo często pojawiały się na przykład tylko w jednym biurze informacji gospodarczej. Całościowy obraz kontrahenta dawało tylko sprawdzenie go w wielu bazach oraz rejestrach, co wiązało się z podpisywaniem wielu umów lub ponoszeniem opłat dostępowych do różnych systemów – tłumaczy Michał Szastak, Product Manager Apfino – Nasze narzędzie pozwala zatem przedsiębiorcy oczywiście zminimalizować ryzyko podjęcia współpracy z nierzetelnym partnerem, ale też zaoszczędzić czas i pieniądze. To kolejny proces, który cyfryzujemy dzięki Apfino.

Dostęp do informacji o kontrahentach zazwyczaj wiązał się z podpisaniem umowy i wykupieniem abonamentu w biurze informacji gospodarczej lub wywiadowni. Teraz wystarczy darmowa rejestracja w Apfino, łatwa akceptacja wymaganych zgód oraz regulaminu i już można wpisywać NIP firmy, która interesuje przedsiębiorcę, a zapytanie trafi jednocześnie do 2 biur informacji gospodarczej. Kontrahent zostanie również sprawdzony w rejestrach publicznych takich jak: KRS, CEIDG, REGON, biała lista podatników VAT czy lista sankcyjna MSWiA. Dzięki temu przedsiębiorca pozna podstawowe informacje o interesującej go firmie, a także – w ramach raportu premium – otrzyma szczegółowe informacje dotyczące chociażby wartości zobowiązań czy datach dokonania wpisu do rejestru dłużników. Dostęp do raportów – dzięki bezpiecznej chmurze Comarch – jest możliwy 24 godziny na dobę, a opłata pobierana jest wyłącznie za pojedynczy, pobrany raport bądź pakiet raportów.

Usługa dostępna jest dla każdego rodzaju działalności gospodarczej (od mikro firm do dużych korporacji), a nawet dla start-upów i freelancerów. Dla przedsiębiorców, którzy, wykorzystują weryfikację kontrahentów w codziennej pracy, przygotowano też większe, atrakcyjne cenowo, pakiety. Za wszystko można zapłacić dzięki szybkim płatnościom. „Sprawdź kontrahenta” to narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorca może uniknąć współpracy z nieuczciwym partnerem i zmniejszy ryzyko utraty płynności finansowej. 

Apfino to chmurowa platforma internetowa, której właścicielem jest Comarch Finance Connect Sp. z o.o. – spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Comarch. Spółka posiada wpis do rejestru AISP prowadzonego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, dzięki czemu może świadczyć usługę dostępu do rachunku (ang. account information service).

Celem, jaki przyświeca Apfino jest upraszczanie prowadzenia firmy w sposób bezpieczny w jednym ekosystemie. Platforma jest dostępna dla wszystkich polskich przedsiębiorców, którzy mają możliwość korzystania z wielu usług w jednym miejscu – całkowicie online i za pomocą kilku kliknięć. Użytkownicy systemów Comarch ERP mają możliwość szybkiej integracji z Apfino, która oferuje możliwość wygodnego korzystania z usług finansowych bezpośrednio w systemie księgowym.

----------

Apfino funkcjonuje od 2021 roku i dostarcza polskim przedsiębiorcom usługi finansowe, które pomagają utrzymywać płynność finansową i automatyzować firmowe procesy. Usługi, takie jak faktoring, windykacja polubowna i płatności online dostarczają partnerzy – firmy i instytucje z ugruntowaną pozycją na rynku. Apfino tworzy również własne, innowacyjne rozwiązania przy współpracy z podmiotami rynku gospodarczego.

Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki, m.in. telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach, m.in. Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone. Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT, m.in. Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15% przychodów w projekty innowacyjne. W 2022 roku nakłady na prace R&D wyniosły blisko 400 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 7 tys. ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ