Raport Biznes w stylu postcovidowym. Szybkie testy na COVID-19 istotnym wsparciem dla biznesu

Raport Biznes w stylu postcovidowym. Szybkie testy na COVID-19 istotnym wsparciem dla biznesu
Coraz więcej firm decyduje się na realizację szybkich testów antygenowych, które umożliwiają skuteczną weryfikacją stanu zdrowia pracowników. Ich wyniki pojawiają się w kilka minut, co daje szanse na szybkie odizolowanie osoby zarażonej od reszty zespołu i dalsze nieprzerwane funkcjonowanie firmy.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 2/2021 (65)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wirus SARS-CoV-2 jest z nami od niemalże roku. Jego obecność wymusiła szereg zmian w dobrze nam znanej codzienności, a wielu przedsiębiorców w dobie pandemii stanęło przed koniecznością wprowadzenia istotnych zmian w sposobie funkcjonowania swoich biznesów. Niezwykle w tym pomocne stały się testy na koronawirusa wykonywane w siedzibach firm. Redukuje to ryzyko zachorowań oraz niebezpieczeństwo związane z koniecznością zamknięcia zakładu pracy.

Testy na COVID-19 wsparciem dla wielu branż

Testy na koronawirusa wykonywane w firmach stały się ogromnym wsparciem m.in. dla podmiotów z branż budowlanej, finansowej, FMCG czy produkcyjnej. Decydują się na nie zarówno właściciele małych, średnich, jak i dużych firm, a także podmioty kulturalne czy samorządowe. Według danych zebranych przez uPacjenta firmy najczęściej są zainteresowane wykonaniem testów antygenowych oraz wymazów metodą RT-PCR. – Każdy odpowiedzialny przedsiębiorca chce dla swojej firmy jak najlepiej, myśląc nie tylko o jej przyszłości, ale też o dobru pracowników. Wielu z nich podkreśla, że czuje się znacznie bezpieczniej po otrzymaniu wyniku testu i mniej stresuje się obecnością w miejscu pracy w czasie pandemii. Jako uPacjenta zrealizowaliśmy już ok. 17 tys. testów i cieszy nas to, że możemy pomóc innym podmiotom w ich codziennym funkcjonowaniu, które przecież w obecnej sytuacji wcale nie jest proste – mówi Kajetan Młynarczyk, Head of Growth z firmy uPacjenta.

Szybki i skuteczny test antygenowy

W siedzibie firmy możliwe jest wykonanie wymazów metodą RT-PCR, testów na przeciwciała koronawirusa oraz testów antygenowych. Te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem dzięki wysokiej skuteczności i możliwości otrzymania wyniku zaledwie w kilka minut. Pracownik z wynikiem dodatnim może być natychmiastowo odizolowany od zdrowych osób z zespołu, umożliwiając tym samym dalszą i nieprzerwaną pracę firmy. Test antygenowy jest również znacznie tańszy niż wymaz metodą RT-PCR, co w przypadku konieczności przebadania dużej liczby osób ma niebagatelne znaczenie. Co ważne, ten rodzaj testu w listopadzie 2020 r. został zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia jako podstawa do stwierdzenia zakażenia koronawirusem i profesjonalne narzędzie do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2.

Jak wygląda realizacja testów antygenowych w siedzibie firmy

W umówionym terminie do siedziby firmy przyjeżdża specjalista uPacjenta ubrany w kombinezon ochrony biologicznej, przyłbicę, maseczkę FFP3 oraz rękawiczki. Wykonuje wymazy z dróg oddechowych zgłoszonym wcześniej pracownikom w specjalnie wyznaczonym do tego przez pracodawcę miejscu. Materiałem poddawanym analizie w przypadku testu antygenowego jest materiał pobrany wymazówką z nosogardzieli pacjenta, który zostaje umieszczony na specjalnej płytce w dedykowanym miejscu. Wynik pojawia się na niej w ciągu kilku minut, a o zakażeniu koronawirusem świadczą dwie kreski – czarna oraz czerwona. Pracownik w bardzo krótkim czasie otrzymuje informację o swoim stanie zdrowia, a dzięki indywidualnemu kodowi otrzymanemu od specjalisty może również pobrać online zaświadczenie z wynikiem.

Jak zamówić do firm testy na COVID-19 

Pracodawca, który zna choćby przybliżoną liczbę pracowników chętnych do badania, może skontaktować się z uPacjenta poprzez specjalny formularz, który znajduje się na stronie www.upacjenta.pl/dla-firm. Po otrzymaniu zapytania opiekun klienta przygotuje indywidualną ofertę wraz z propozycją terminu realizacji testów.

My Company Polska wydanie 2/2021 (65)

Więcej możesz przeczytać w 2/2021 (65) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie