Polski startup kupiony przez Intela!

Intel Corporation
Intel Corporation, fot. Adobe Stock
RemoteMyApp, spółka z portfolio szczecińskiego startup studio Red Sky, została kupiona przez Intel Corporation. To pierwszy wykup tej firmy w Polsce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Intel Corporation, największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów, dokonał kupna spółki z portfolio Red Sky i Tar Heel Capital Pathfinder. To RemoteMyApp, firma, która działa w branży gamingowej.

RemoteMyApp sprzedany

Firma oferuje technologię przesyłania strumieniowego i platformy do gier w chmurze. Ich działania mają zasięg globalny, z usług RemoteMyApp korzystają firmy telekomunikacyjne i producenci urządzeń, jak np. Deutsche Telekom, której platforma do gier MagentaGaming powstała na bazie technologii opracowanej przez RemoteMyApp. 

RemoteMyApp powstało w 2014 roku jako projekt Red Sky - jednego z największych startup studio w Polsce.

- Spółka powstała w niecały rok od pojawienia się idei. Było to możliwe dzięki sprawnym strukturom venture buildingowym, które oferuje nasza organizacja. Pomysł na RemoteMyApp powstał w Red Sky i został zaprototypowany przez naszych specjalistów. Trafioną koncepcję i pierwsze lata rozwoju firmy zawdzięczamy właśnie im - mówi Arkadiusz Seńko / CEO Red Sky.

Autorami prototypu RemoteMyApp są: Rafał Krochmal i Radek Zawartko. Produkt na rynek trafił w 2015.

- Na drodze RMA stawało wiele wyzwań. W wieloletniej historii firmy przydarzył się moment, w którym niezbędne było zmniejszenie zespołu. Natomiast dzięki doświadczonemu zarządowi i specjalistom maksymalnie dopasowanym do specyfiki projektu, żadne z tych wyzwań nie stało się przeszkodą do osiągnięcia sukcesu. Skutkiem szeregu dobrych decyzji i działań były kolejne rundy finansowania, inwestorzy oraz granty - kontynuuje Arkadiusz Seńko.

Projektem, a następnie spółką kolejno zarządzali Radek Zawartko, Avi Kaye i Andreas Hestbeck. W 2016 roku rozwój spółki przyspieszyła inwestycja funduszu VC Internet Ventures z portfela MCI Capital. W 2020 roku do grona inwestorów dołączył Deutsche Telekom, który dokapitalizował RemoteMyApp poprzez Telekom Innovation Pool.

Red Sky

Red Sky to szczecińska firma, istniejąca na rynku od 2006 roku. Firma zarządzana jest przez założyciela i dyrektora generalnego Arkadiusza Seńko, i dyrektor operacyjną Roksanę Kozarynę. To jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie startup studio w Polsce. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w venture buildingu. Technologie, rozwiązania i usługi tworzone przez Red Sky docierają do użytkowników na całym świecie. Red Sky jest częścią funduszu Tar Heel Capital Pathfinder.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY