Polska firma telemedyczna wchodzi do Bułgarii

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 40
Nestmedic podpisała umowę dystrybucyjną z bułgarską firmą Inter Business’91 Ltd., na mocy której, urządzenia Pregnabit trafią do szpitala „Maichin Dom” w Bułgarii. Podpisanie umowy poprzedził pilotaż systemu Pregnabit w placówce medycznej. Planowana data

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 

Nestmedic podpisała umowę dystrybucyjną z bułgarską firmą Inter Business’91 Ltd., na mocy której, urządzenia Pregnabit trafią do szpitala „Maichin Dom” w Bułgarii. Podpisanie umowy poprzedził pilotaż systemu Pregnabit w placówce medycznej. Planowana data uruchomienia systemu Pregnabit to przełom października i listopada br. Jest to kolejna sprzedaż systemu Pregnabit na rynku zagranicznym.

W wyniku działań spółki podjętych z lokalnym partnerem, firmą Inter Business’91, w ostatnich miesiącach przeprowadzono pilotaż systemu Pregnabit w szpitalu „Maichin Dom”, w Sofii. Jest to największy bułgarski szpital, z roczną liczbą urodzeń na poziomie 4000. Specjalizuje się w opiece nad pacjentkami w ciąży podwyższonego ryzyka, w tym z chorobami towarzyszącymi, wymagającymi intensywnej opieki. Szpital stawia sobie za cel bycie krajowym liderem w obszarze innowacyjnej opieki nad pacjentką ciężarną. Przeprowadzone z sukcesem testy systemu Pregnabit w „Maichin Dom” zakończyły się złożeniem zamówienia, na zakup pierwszych urządzeń Pregnabit oraz miesięcznych abonamentów na korzystanie z systemu.

Inter Business’91 Ltd., strategiczny partner spółki na rynku bułgarskim, zajmuje się dystrybucją sprzętu medycznego od blisko 30 lat. Podpisana umowa, poza zakupem urządzeń oraz abonamentów dla szpitala „Maichin Dom”, zakłada sprzedaż systemu Pregnabit do kolejnych placówek medycznych. 

Władze Spółki oceniają rynek bułgarski jako perspektywiczny. Średnia liczba urodzeń w Bułgarii wynosi 63 786 rocznie. 

- Sprzedaż urządzeń Pregnabit do szpitala „Maichin Dom” to kolejny, istotny krok w realizacji ekspansji zagranicznej. Podpisaliśmy umowę dystrybucyjną ze spółką posiadającą bardzo duże doświadczenie we wprowadzaniu rozwiązań telemedycznych na rynek bułgarski. To dobrze rokuje dla kolejnych sprzedaży systemu Pregnabit w Bułgarii. Jesteśmy w trakcie implementacji systemu Pregnabit w szpitalu “Maichin Dom”, aby pacjentki mogły jak najszybciej korzystać z teleKTG Pregnabit i docenić jego zalety  -  mówi Sławomir Bartoszcze, Director of International Expansion.

Nestmedic jest spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i  dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit.

Na system Pregnabit składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG) pozwalające na bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Kolejnym elementem systemu Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W  razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie, za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ