Morawiecki: Darmowe laptopy dla każdego ucznia

Morawiecki premier
fot. shutterstock.
Rewolucja w szkołach publicznych. Co roku uczniowie IV klas otrzymają laptopy, które będą im służyły przez kolejne lata edukacji. W tym roku szkolnym do rąk uczniów trafi 370 tys. laptopów. Sprzęt będzie przechodził na własność rodziny.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przedwyborcza kampania ruszyła z całej siły. Premier ogłosił właśnie nowy program dla edukacji, który jak ujął „ma wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania dzieci na jak najwyższy poziom”.

Laptopy dla uczniów za pieniądze podatników

Chodzi o darmowe laptopy dla wszystkich uczniów rozpoczynających naukę w klasie IV z uwzględnieniem obecnego rocznika czwartoklasistów. Za sprzęt zapłacą podatnicy. W założeniu nowe komputery trafią także do kolejnych uczniów po ukończeniu przez nich trzech klas nauczania początkowego.

Czytaj dalej: Piratbay - czy to legalne?

Walka z nierównościami

- Naszym zdaniem nierówności nie są napędem rozwoju, ale przyczyną straconych szans, utraconych talentów, także przyczyną wielu tragedii. Staramy się na wszystkie możliwe sposoby te nierówności wyrównywać – powiedział szef rządu na wtorkowej konferencji prasowej.

Laptopy na własność rodziny

Co ciekawe sprzęt nie będzie przechodził na własność szkoły – tylko rodziny danego ucznia. Dzięki temu uczeń będzie mógł korzystać z elektronicznego sprzętu dłużej.  

- Chcemy, by mogli korzystać z nich w szkole i w domu, by zostały na przyszłe lata ich nauki – poinformował Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Mateusz Morawiecki zaznaczył także, że już w zeszłym roku 218 tys. laptopów trafiło do rąk uczniów z terenów popegeerowskich, gdzie pomoc była szczególnie potrzebna.


Czytaj dalej: Going, czyli bilety nie "w stylu lat 90.". Wkrótce nowe innowacje w aplikacji [TYLKO U NAS]

 

X