Finanse to ciągły trening

Klaudiusz Sytek. Fot. Puls Biznesu
Klaudiusz Sytek. Fot. Puls Biznesu 44
Należąca do Klaudiusza Sytka Grupa Aforti nie zwalnia. W 2018 r. kupiła większościowe udziały w windykacyjnym LifeBelt i rusza dalej na południe Europy. Sytek ma podstawy do ogłoszenia sukcesu, ale woli o nim nie mówić, nawet nie myśleć. Trzeba być pokornym, także w biznesie – twierdzi.

Liczby jednak mówią same za siebie. Porównajmy choćby trzy pierwsze kwartały 2018 r. z analogicznym okresem rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży (netto) kierowanej przez Klaudiusza Sytka Grupy Aforti (usługi pożyczkowe, faktoringowe i windykacyjne dla MSP, zarządzanie internetową platformą wymiany walut) wzrosły o ponad 200 proc. Ze 121,7 mln zł skoczyły do niemal 365,73 mln. Jej zysk netto zwiększył się z 1,12 do 1,24 mln zł. A sama tylko należąca do niej spółka Aforti Exchange (wymiana walut online dla firm) odnotowała na krajowej platformie wzrost obrotu o prawie 210 proc. – To sukces w ujęciu matematycznym – podkreśla Sytek. – Uważam jednak, że powinniśmy wzorować się na prawdziwych sportowcach. Po zdobyciu złotego medalu nie odpoczywają. Przeciwnie, następnego dnia wstają wcześnie rano i na nowo zaczynają program treningowy. 

Rok 2018 był dla Aforti bardzo pracowity. Aforti Collections, jedna ze spółek Grupy, kupiła większościowe udziały (76,9 proc.) w firmie windykacyjnej LifeBelt. Kolejna, Aforti Factor, oferująca usługi faktoringowe, udoskonalała powstały z myślą o niej system IT. Grupa uruchomiła własne call center. Bardzo ważna była dla niej także ekspansja zagraniczna. Ma już dwie spółki w Rumunii, a w pierwszej połowie tego roku planuje otwarcie przyczółków w Bułgarii. To przyspieszenie wymagało zatrudnienia nowych osób i...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 2/2019 (41)

Więcej możesz przeczytać w 2/2019 (41) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY