Kurtyka: Przyszłością polskiej energetyki są innowacyjne technologie

SHUTTERSTOCK SHUTTERSTOCK
Perspektywy wzrostu innowacyjności w sektorze węglowym, możliwości rozwoju sektora ropy i gazu oraz perspektywy energetyki jądrowej w Europie Środkowo-Wschodniej to główne tematy seminarium Great Energy Summit, które odbyło się 17 lutego 2016 r. w Warszaw

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Wypracowanie i wykorzystanie nowoczesnych, innowacyjnych technologii oraz wykreowanie warunków dla funkcjonowania stabilnego rynku energii to jedne z priorytetów dla rozwoju tego obszaru w Polsce – powiedział wiceminister Kurtyka. Podsekretarz stanu w ME zaznaczył również, że polski sektor energetyczny i polska nauka mają potencjał do tego aby przyczynić się do rozwoju nowoczesnych technologii m.in. w zakresie ograniczenia niskiej emisji, kogeneracji czy technologii jądrowych. 

Jego zdaniem również sektor węglowy może być adresatem i źródłem tych rozwiązań. – Potencjał naukowy oraz przemysłowy „zbudowany” wokół węgla w Polsce pozwala myśleć o rozwoju nowych wysoko rozwiniętych gałęzi przemysłu skoncentrowanych wokół różnych specjalistycznych sposobów wykorzystania tego surowca – podkreślił. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY