January Ciszewski zainwestuje w Green Lanes. "Projekty spółki mają pozytywny wpływ na środowisko"

January Ciszewski
January Ciszewski, fot. Michał Mutor
Spółka Green Lanes (wcześniej pod nazwą East Hemp Group) zawarła z JR HOLDING term sheet, w którym założono inwestycję JRH w wysokości 2 mln zł. Może to być kolejny – po Leonarto VC – inwestor, który zdecyduje się ulokować kapitał w tej szybko rozwijającej się w branży konopnej spółce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

JR HOLDING, którego prezesem jest giełdowy inwestor January Ciszewski, ma wziąć udział w podwyższeniu kapitału zakładowego Green Lanes i obejmie akcje stanowiące 10,05 proc. Spółka zapewni także wsparcie w zakresie pozyskania finansowania spółek celowych Green Lanes.

- Niezmiernie cieszymy się z deklaracji dołączenia do naszego akcjonariatu tak doświadczonego inwestora, jakim jest January Ciszewski. Z niecierpliwością oczekujemy na naszą współpracę zarówno na polu inwestorskim, jak i biznesowym. W przyszłości pozyskany kapitał planujemy przeznaczyć na rozwój projektów biznesowych – komentuje Piotr Pietras, prezes zarządu Green Lanes.

Planowana inwestycja JR HOLDING w Green Lanes wpisuje się w strategię rozwoju JRH na lata 2020-2022.

- Green Lanes to spółka, której potencjał oceniam wysoko, a projekty, które rozwija mają pozytywny wpływ na środowisko. Jako przyszły akcjonariusz zakładam, że firma z powodzeniem będzie identyfikować i realizować szanse biznesowe, wykorzystując jednocześnie możliwości konopi włóknistych – mówi January Ciszewski, prezes JR HOLDING.

Green Lanes to podmiot o charakterze venture building, koncentrujący się na rozwoju projektów i technologii w branży przetwórstwa konopi włóknistych. Aktualnie firma prowadzi trzy projekty, które realizowane są niezależnie w specjalnie w tym celu powołanych spółkach, a ich wspólnym mianownikiem jest wykorzystanie pełnego potencjału konopi od ziarna poprzez łodygi.

Inspiracje: Rafał Zaorski

Na przetwórstwie łodygi koncentruje się spółka portfelowa The True Green, zarządzana przez Piotra Pietrasa, prezesa Green Lanes, która opracowała technologię produkcji drewna konopnego. Przetwórstwem ziarna zajmuje się East Hemp Proteins, która pozyskała 1 mln zł na opracowanie technologii ekstrakcji białka konopnego z odpadów poprodukcyjnych konopi po tłoczeniu oleju oraz Green Lanes Foods, w której rozwijane będą alternatywy mięsa na bazie teksturyzowanego białka konopi, a nadzoruje je Jacek Kramarz – Wiceprezes Zarządu Green Lanes i członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych (EIHA).

January Ciszewski - wywiad

Zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z Januarym Ciszewskim. Materiał jest dostępny TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ