Jak się odstresować po pracy?

Jak się odstresować po pracy
Jak się odstresować po pracy / Fot. trail, Unsplash.com
Aby odstresować się po pracy wcale nie musimy szukać bardzo oryginalnych rozwiązań, czy też wydawać dużo pieniędzy. Oto świetne, sprawdzone i niedrogie metody.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Po długim dniu pracy nawet najspokojniejszy człowiek może być zestresowany i pomyśli o czymś, co zapewni rozrywkę i pozwoli się zrelaksować. Dla wielu osób pierwszym wyborem będzie kieliszek whiskey. Przygotowaliśmy jednak inne metody na to, jak się odstresować po pracy. Nie są może zbyt unikalne, ale zależało nam na tym, aby każdy mógł je zrealizować. 

Jak się odstresować? Polecane opcje

1. Idź na spacer

Oprócz tego, że ważne dla ogólnego stanu zdrowia, spacery łagodzą stres. Kilka chwil na świeżym powietrzu i od razu poczujemy się lepiej. 

Na spacer możemy np. zabrać ze sobą telefon i odtwarzać podcast. W ten sposób dowiemy się czegoś ciekawego, albo po prostu odsłuchamy audiobooka. Przyjemne z pożytecznym. 

Inne aktywności fizyczne na świeżym powietrzu też są tu, rzecz jasna, zalecane. Możemy pobiegać, uprawiać jogę, czy pograć w koszykówkę. Grunt, aby zrobić to poza domem. 

2. Netflix albo konsola do gier

Spacer jest świetną i chyba najbardziej uniwersalną metodą. Ale co w sytuacji, gdy nie ma pogody? Albo gdy mamy kontuzję? 

Wtedy zostaje Netflix (lub inne serwisy streammingowe), albo granie w gry na konsoli. Tylko uwaga! Po pracy nasze oczy mogą być już zmęczone. Jeśli rzeczywiście chcemy poświęcić jeszcze więcej czasu przed ekranem, zastanówmy się nad zakupem okularów z technologią Blue Light Protection. Popularne okulary takiego rodzaju znajdziemy u producenta Gunnar i możemy je kupić na Allegro już za ok. 150-250 zł. Blokują szkodliwe niebieskie światło, zmniejszają zmęczenie oczu, a także zapobiegają wysychaniu gałki ocznej (spowodowane przez długotrwałe wpatrywanie się w ekran). Wszystko to przekłada się na lepszy sen, a także na fakt, że rano nie będzie boleć nas głowa. 

3. Gry planszowe i książki 

Powieść to kolejna świetna sprawa - możemy przenieść się do całkowicie innego świata, a nasz umysł skupi się na danej historii. Wyobraźnia będzie pracować, dostarczymy sobie niezłej rozrywki, a przy tym pojawi się jeszcze jedna korzyść - zapomnimy o pracy i wszelkich napięciach. 

Nie masz ochoty na książkę, natomiast nie mieszkasz sam? Wówczas doskonałym rozwiązaniem są gry planszowe. Obecnie znajdziemy wiele świetnych gier, w dodatku nie są one zbyt drogie, a zapewnią długie godziny rozrywki. 

POLECAMY