Gry w służbie gospodarki

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja, edukacja to główne wątki ostatniego rozdania funduszy z GameInn. Choć program skierowany był do branży gier komputerowych, to biorąc pod uwagę, kto i na co dostał z niego pieniądze, stał się on raczej pomostem pomiędzy gamingiem a resztą gospodarki. Co można uznać za jego zaletę?

Walki dronów jako wydarzenie multimedialne – nad technologią, która umożliwi organizację tego typu przedsięwzięć, w grudniu zacznie pracę firma Bongo Media Production wspólnie z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. To projekt, który w rozstrzygniętym w czerwcu tego roku konkursie GameInn pozyskał rekordowe dofinansowanie – prawie 10 mln zł, cały projekt badawczy będzie wart 12,5 mln.

– Naszym konikiem jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii w show-biznesie. Chcemy przy tym spełniać marzenia ludzi – mówi Mikołaj Wit, prezes Bongo Media Production. 

Tak jak każdy fan Formuły 1 chciałby usiąść za kółkiem bolida, tak niejeden fan „Gwiezdnych wojen” chętnie sprawdziłby się w roli sternika drona walczącego w powietrzu. Jeśli zamierzenia firmy się powiodą to będzie to możliwe za jakieś trzy lata, choć poszczególne etapy projektu mają być uruchamiane wcześniej. Jednak szczegółów firma jeszcze nie zdradza. W założeniu projekt jest przedsięwzięciem o zasięgu międzynarodowym daleko wychodzącym poza polskie podwórko. 

Bongo Media Production to firma zajmująca się produkcją filmów, seriali telewizyjnych oraz organizacją imprez masowych. Przykładem tej ostatniej działalności był zorganizowany przez nią w sierpniu ubiegłego roku na stadionie śląskim w Chorzowie koncert, w którym udział wzięło ok. 30 tys. ludzi. Zaprezentowano na nim m.in. premierowe wykonanie muzyki Jana A.P. Kaczmarka. 

– Nasze doświadczenia w organizacji dużych imprez plenerowych...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 9/2020 (60)

Więcej możesz przeczytać w 9/2020 (60) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY