Zwolnienia z pracy? Day One Ventures da ci 100 tys. dolarów na rozwój startupów

Nie ma pracy? Załóż startup / Fot. Towfiqu Barbhui
Nie ma pracy? Załóż startup / Fot. Towfiqu Barbhuiya, Unsplash.com
Day One Ventures to relatywnie mały fundusz venture capital, który wspiera biznesy na wczesnym etapie rozwoju. Przygotował interesującą ofertę rynkową - dla osób, które straciły pracę, a były zatrudnione w topowych firmach technologicznych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Day One Ventures działa na rynku od 2018 r. Zapewnia wsparcie finansowe jako firma venture capital, ale oferuje również zaplecze marketingowe i komunikacyjne. Obecnie uruchomiła program skierowany do osób dotkniętych zwolnieniami w sektorze technologicznym. 

Założenie jest proste: wielu doskonałych specjalistów straciło pracę. To osoby, które często mają kompetencje techniczne, ale też oryginalne pomysły biznesowe. Day One Ventures uważa, że mogą teraz - zanim złożą CV do innych spółek - spróbować swoich sił jako przedsiębiorcy. I dlatego fundusz oferuje czeki o wartości 100 tys. dol. dla 20 zespołów startupowych. 

Program nazywa się Funded Not Fired i będzie aktywny do końca roku. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 listopada, a finalne decyzje o tym, kto otrzyma wsparcie, zapadną do 20 grudnia. 

Fundusz liczy na to, że uda mu się wesprzeć firmy, które w przyszłości wyrosną na kolejne duże sukcesy pokroju Coinbase, Airbnb czy Stripe. 

Pozyskiwanie finansów na hasło "zwolnili mnie"

Firmy, które zostaną przyjęte do programu, otrzymają kapitał w wysokości 100 tys. dol., ale też szansę do przeprowadzenia rundy pre-seed z możliwością otrzymania wsparcia w wysokości 1 mln dol. W sumie fundusz przeznaczy 5 mln dol. na wsparcie dla założycieli startupów w tych burzliwych czasach. 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału mogą zgłaszać się do programu przez ten formularz. Należy go wypełnić po angielsku i m.in. wskazać z jakiej firmy zostaliśmy zwolnieni. Jeden z założycieli musiał bowiem zostać niedawno zwolniony - to warunek konieczny.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X