Energetyka: Sygnity proponuje udoskonalone narzędzie WIRE/UR

System WIRE, służy do wymiany informacji handlowych, technicznych i rozliczeniowych energii elektrycznej.
System WIRE, służy do wymiany informacji handlowych, technicznych i rozliczeniowych energii elektrycznej. / Fot. Unsplash.com
Podmioty uczestniczące w Rynku Energii muszą dostosować własne systemy do nowych regulacji i standardów wymiany informacji z Operatorem Systemu Przesyłowego (OSP). Tu z pomocą przychodzi Sygnity – jeden z najbardziej doświadczonych dostawców rozwiązań dla sektora energetycznego, który oferuje udoskonaloną wersję narzędzia WIRE/UR.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sektor energetyczny to kolejny obszar, który czeka prawdziwa rewolucja. W 2024 roku Rynek Energii stoi przed największym od ponad 20 lat wyzwaniem - dostosowaniem Rynku Bilansującego do wymagań związanych nowymi rozporządzeniami systemowymi. Zmiany mają się przyczynić do zwiększenia efektywności oraz poprawy stabilności systemu elektroenergetycznego. Podmioty uczestniczące w Rynku Energii muszą dostosować własne systemy do nowych regulacji i standardów wymiany informacji z Operatorem Systemu Przesyłowego (OSP). Tu z pomocą przychodzi Sygnity – jeden z najbardziej doświadczonych dostawców rozwiązań dla sektora energetycznego, który oferuje udoskonaloną wersję narzędzia WIRE/UR.

Sygnity od ponad 30 lat odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu zaawansowanych systemów informatycznych między innymi dla sektora energetycznego. Tak długa obecność na rynku zaowocowała głęboką wiedzą i bogatym doświadczeniem w obsłudze procesów biznesowych w sektorze energetycznym, co z kolei przekłada się na wysoką jakość i użyteczność tworzonych systemów.

– Obserwujemy ciągły rozwój systemu energetycznego w kierunku systemu nowoczesnego i bardziej zintegrowanego, opartego na odnawialnych źródłach energii, efektywności energetycznej z coraz większym wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych. Wprowadzenie zmian pomoże Polsce osiągnąć cele związane ze zwiększeniem udziału odnawialnych źródeł energii, poprawą efektywności energetycznej i zrównoważonym rozwojem, a także zapewni zgodność z międzynarodowymi standardami i protokołami komunikacyjnymi, aby umożliwić interoperacyjność z innymi systemami w Europie – Magdalena Czerniachowska Menedżer Jednostki Biznesowej w Sygnity.

Magdalena Czerniachowska Menedżer Jednostki Biznesowej w Sygnity.

Jednym z narzędzi, które wymaga uaktualnienia i dostosowania do nowych standardów jest system WIRE, służący do wymiany informacji handlowych, technicznych i rozliczeniowych energii elektrycznej. Najnowsza wersja WIRE/UR spełnia wszystkie wymagania formalno-prawne, potwierdzone certyfikatem PSE. Jej autorzy bazowali na ponad 30 letnim doświadczeniu we współpracy z sektorem energetycznym, co gwarantuje wysoką jakość oprogramowania. Sygnity od lat rozwija narzędzia dedykowane branży energetycznej.

– W trakcie wielu lat rozwoju produktu, dzięki ścisłej współpracy z klientami i nieustanym śledzeniu rozwoju rynku, system WIRE/UR Sygnity stał się jednym z najbardziej dojrzałych rozwiązań dostępnych na rynku. Nasi klienci, w tym największe podmioty Rynku Energii korzystające z systemu WIRE firmy Sygnity, uzyskują korzyści płynące z niezawodności i bezpieczeństwa wymiany informacji – podkreśla Magdalena Czerniachowska.

System WIRE autorstwa Sygnity zdecydowanie wyróżnia się na tle narzędzi oferowanych przez konkurencję i cechuje go przede wszystkim:

• Doświadczenie: Wieloletnia obecność Sygnity na rynku energetycznym zaowocowała doskonałą znajomością rynku, jego specyfiki i umożliwiła dostosowanie systemu do jego wyjątkowych wymagań.

• Niezawodność: System WIRE/UR to sprawdzone rozwiązanie, które od lat spełnia oczekiwania klientów, zapewniając im niezawodność i skuteczność.

• Dostosowanie: system WIRE/UR jest w pełni zgodny z wymaganiami opublikowanymi przez PSE w dokumencie „Standardy techniczne systemu WIRE wersja 14.0” a jego działanie zostało potwierdzone certyfikatem PSE.

• Wsparcie: Sygnity oferuje klientom kompleksowe wsparcie techniczne i doradcze, zapewniając im pełne zaangażowanie na każdym etapie korzystania z systemu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ