Dropbox musiał się wycofać z oferty nieograniczonego miejsca w chmurze

Dropbox rezygnuje z nieograniczonego miejsca / Fot
Dropbox rezygnuje z nieograniczonego miejsca / Fot. Annie Spratt, Unsplash.com
Firma mówi, że niektórzy nadużywali zasady "miejsce na wszystko, czego potrzebujesz". Obecnie większość użytkowników będzie miała ograniczone miejsce do 5 terabajtów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dropbox Inc., dostawca przestrzeni do przechowywania danych online, kończy swoją ofertę nieograniczonej pojemności na dane. Twierdzi że garstka klientów używała ogromnych ilości zasobów, które miały potencjał do pogorszenia jakości usługi chmurowej dla reszty użytkowników.

Najwyższy dostępny plan magazynowania "miejsce na wszystko, czego potrzebujesz" nie będzie już nieograniczony. Wprowadzony zostanie limit ok. 5 terabajtów na użytkownika dla nowych klientów. To wystarczająco dużo miejsca, by zapisać ok. 33 milionów dokumentów - podaje Dropbox.

Chociaż plan był przeznaczony dla firm, niektórzy klienci używali go do wydobywania kryptowalut, łączenia miejsca na dane z osobami, które nie były klientami, lub do odsprzedaży usługi chmurowej - twierdzi dostawca. Takie zastosowania, jak tłumaczy Dropbox, często zużywają tysiące razy więcej miejsca niż prawdziwi klienci biznesowi, co zagraża niezawodności doświadczeń dla wszystkich użytkowników.

Mając ponad 18 milionów płacących użytkowników Dropbox jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw w branży przechowywania danych w chmurze i zgłosił 2,5 miliarda dolarów rocznych przychodów w drugim kwartale roku. Firma pracowała nad rozszerzeniem oferty poza przechowywaniem danych, dodając narzędzia do zarządzania dokumentami i narzędzia do wideo.

Dropbox musi zrezygnować i wprowadzić limity

Zmiana nastąpiła po tym, jak Google usunął hasło "tyle miejsca, ile potrzebujesz" dla swojego najwyższego planu Workspace w maju. Klienci pisali na forach o tym, że przekroczyli limity przechowywania i musieli płacić za dodatkową pojemność. Niektórzy rozważali przeniesienie się do Dropboksa po otrzymaniu takich ostrzeżeń.

Rzecznik Google’a powiedział, że firma rozpoczęła wdrażanie "wspólnego przechowywania" dla klientów w zeszłym roku, a ci, którzy używają ponad 80% limitu ich planu, zostaną powiadomieni odpowiednio wcześnie o zmianach. Chociaż polityka przechowywania nie została zmieniona w maju, język został zaktualizowany, by wyjaśnić, że klienci w tych planach otrzymują 5 TB przestrzeni w Drive Secure na użytkownika z możliwością żądania więcej.

Dropbox powiedział, że w ostatnich miesiącach zauważył wzrost niezamierzonych zastosowań w wyniku wprowadzenia podobnych zmian w polityce przez inne usługi. W ostatnich tygodniach możliwości serwerów firmy były pod większą presją.

W ramach nowego planu Dropboxa każdy dodatkowy terabajt będzie kosztować 8 dolarów miesięcznie w porównaniu z poprzednim planem "tyle miejsca, ile tylko potrzebujesz" w cenie 24 dol. miesięcznie. .

Dropbox wyjaśnił, że zdaje sobie sprawę z tego, że zmiana zasad będzie rozczarowaniem dla niektórych klientów. - Nie jesteśmy jednak w stanie oferować tej opcji w przyszłości, a naszym celem jest zapewnienie, aby zdecydowana większość zespołów w zaawansowanym planie nie doświadczyła żadnych zakłóceń.

Sprawdź też:

ZOBACZ RÓWNIEŻ