Budowlanka odczuwa ograniczenia

SHUTTERSTOCK SHUTTERSTOCK
31 proc. przedsiębiorstw budowlanych nie odczuwa swobody w działaniach biznesowych – wynika z badania „Wolność w biznesie” zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Raiffeisen Leasing.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

31 proc. przedsiębiorstw budowlanych nie odczuwa swobody w działaniach biznesowych – wynika z badania „Wolność w biznesie” zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Raiffeisen Leasing. 

To, na czym branży zależy najbardziej, to prostsze procedury i szybsze decyzje instytucji finansowych. – Rynek budowlany w Polsce charakteryzuje się dużą zmiennością. Firmy funkcjonują od przetargu do przetargu, co sprawia, że czują się niepewnie i niechętnie inwestują. Na odważne inwestycje decydują się dopiero, gdy widzą, że zlecenia są zagwarantowane – opisuje Konstanty Rokicki, dyrektor ds. rynku maszyn i urządzeń budowlanych w Raiffeisen Leasing. W efekcie budowlańcy mają niewiele czasu na pozyskanie finansowania i zakup sprzętu. To dlatego chcieliby, żeby banki i firmy leasingowe przyspieszyły swoje procedury i obniżyły wymagania dotyczące oceny ryzyka i zabezpieczeń związanych z potencjalnym klientem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY