Bridgio, międzynarodowy akcelerator technologiczny dla startupów przemysłowych, uruchamia program pre-akceleracyjny

Nabór do programu pre-akceleracyjnego trwa do 12 lipca.
Nabór do programu pre-akceleracyjnego trwa do 12 lipca.
Bridgio, akcelerator Hard Tech z siedzibą w Wilnie, uruchamia wspólny program pre-akceleracyjny z niemieckim producentem półprzewodników, firmą Infineon. Zaprasza zespoły z Europy Środkowej do dołączenia i tworzenia rozwiązań technologicznych w dziedzinach Mobilności, Energii, Automatyki Przemysłowej i Technologii Zdrowotnych we współpracy z liderami branży.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Napędzany postępem technologicznym Przemysł 4.0 rozwija się w imponującym tempie 16,3% rocznie, a prognozy wskazują, że do 2028 roku osiągnie wartość 279,75 miliarda dolarów. Mimo rosnącego zapotrzebowania producentów na zaawansowane rozwiązania technologiczne, szybkie tempo innowacji utrudnia ich skuteczne wdrażanie. Według Światowego Forum Ekonomicznego, aż 70% firm inwestujących w technologie Przemysłu 4.0 ma trudności z wyjściem poza fazę pilotażową.

Cel programu

Celem programu Bridgio jest wsparcie europejskich zespołów w tworzeniu solidnych i trwałych rozwiązań technologicznych w obszarach mobilności, energii, automatyzacji przemysłowej i technologii zdrowotnych. Oprócz silnego wsparcia inżynierskiego, uczestnicy będą mieli dostęp do technologii oferowanych przez Infineon, w tym najnowocześniejszych rozwiązań AI, czujników i mikrokontrolerów, co pomoże im stworzyć działający innowacyjny produkt od podstaw w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

Poza intensywną codzienną pracą z mentorami, ekspertami technicznymi z Bridgio i Infineon oraz doświadczonymi konsultantami biznesowymi, zespoły startupowe będą miały okazję nawiązać kontakty z siecią inwestorów i przetestować swoje rozwiązania w rzeczywistych warunkach.

Program w trybie zdalnym 

Program akceleracyjny będzie realizowany online, z udziałem anglojęzycznych zespołów z całej Europy. Po trzech miesiącach akceleracji zespoły zaprezentują swoje produkty i osiągnięcia przed inwestorami oraz kluczowymi decydentami z Infineon podczas Demo Day, który odbędzie się stacjonarnie w Austrii. Zespoły, które pomyślnie ukończą program pre-akceleracyjny, będą miały szansę na udział w rocznym programie innowacyjnym prowadzonym wspólnie przez Bridgio i Infineon Technologies.

– Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną niepowodzenia startupów jest brak dopasowania produktu do rynku. Jednak w przypadku technologii przemysłowej równie istotna jest jakość wykonania – powiedział Roman Pakholkau, założyciel Bridgio Hardtech Accelerator –Jestem przekonany, że wsparcie dużej korporacji technologicznej i akceleratora startupów nie tylko sprzyja innowacjom, ale także zmniejsza ryzyko dla inwestorów na wczesnym etapie oraz gwarantuje najwyższą jakość rozwiązań, które można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami o dowolnej złożoności.

Program pre-akceleracyjny jest wspierany przez uznanych liderów w dziedzinie rozwoju oprogramowania wbudowanego, ekspertów branżowych, społeczności startupowe oraz uczelnie, takie jak Build, Promwad, Vilnius Tech, Innovations Hub, Wantex, Embedded, EE Times, TalTech University i PSTP. 

Nabór do programu pre-akceleracyjnego trwa do 12 lipca (kliknij w link).

--> Sprawdź także: Trampolina dla startupów

ZOBACZ RÓWNIEŻ