Bidrento zamyka rundę finansowania i szuka kolejnych środków. "Chcemy przyspieszyć rozwój w Polsce"

Bidrento
Bidrento - zespół startupu, fot. mat. prasowe
Estoński startup Bidrento zamknął kolejną rundę finansowania w wysokości 800 tys. euro. Jak deklarują jego twórcy, pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na ekspansję w Polsce, ale następnym krokiem ma być pozyskanie jeszcze większych funduszy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wszyscy dotychczasowi inwestorzy, w tym Timo Rein, współzałożyciel i były CEO Pipedrive oraz Peep Vain, pierwszy inwestor Pipedrive, uczestniczyli w rundzie finansowania firmy, a także dołączyli do niej nowi inwestorzy, w tym kilka osób z Bolt i inwestorów ze Szwajcarii i sektora nieruchomości.

Bidrento postawi na Polskę?

- Zarządzanie nieruchomościami do wynajęcia to naprawdę dziedzina wielomilionowych zadań, w której codziennie wykonuje się wiele różnych i powtarzalnych czynności. Nawet przy użyciu różnych programów połączonych z Excelem, wynajmujący i zarządcy nieruchomości nadal zmagają się z automatyzacją pracy ręcznej, która stanowi do 70% ich codziennych zadań. To z kolei staje się wąskim gardłem w rozwoju portfela nieruchomości, co wpływa na ROI i zadowolenie najemców - powiedział Taavo Annus, CEO i współzałożyciel Bidrento.

Bidrento zostało założone przez Natalję Napsep i Taavo Annus w celu zintegrowania wszystkich działań związanych z zarządzaniem nieruchomościami na wynajem i najemcami w jedną wielozadaniową platformę. Poprzez automatyzację i ułatwienie różnych działań, takich jak komunikacja z najemcami, sporządzanie i podpisywanie umów, przeprowadzanie sprawdzania tożsamości najemców, zarządzanie codziennymi problemami oraz wysyłanie czynszu, faktur za media i przypomnień, platforma pozwala właścicielom i zarządcom nieruchomości spędzać mniej czasu na ręcznej robocie papierkowej i skupić się na rozwijaniu swojego biznesu.

Bidrento jest używany przez profesjonalnych właścicieli i firmy zarządzające nieruchomościami do wynajęcia, które działają w nieruchomościach komercyjnych, budowanych na wynajem, prs, co-living, mieszkaniach studenckich, a nawet mini self-storage.

- Nasz produkt przemawia do inwestorów i zarządców nieruchomości na wynajem i cieszymy się, że możemy przyczynić się do ich wzrostu - powiedział Annus. - W krótkim czasie Bidrento stało się najbardziej preferowanym oprogramowaniem typu built-to-rent i zarządzania portfelem w krajach bałtyckich, a teraz nadszedł czas, aby przenieść się dalej na inne rynki - dodał.

Oto najlepsze startupy w Polsce

Bidrento powiększy zespół

Firma planuje również wykorzystać finansowanie na powiększenie swojego zespołu. Obecnie Bidrento poszukuje nowych pracowników do zespołów marketingu i rozwoju oprogramowania, a także polskojęzycznego kierownika sprzedaży.

- Wiele już zostało zrobione, ale to dopiero początek podróży Bidrento i aby przyspieszyć rozwój Bidrento w Polsce i innych rynkach, planujemy wkrótce otworzyć nową rundę finansowania - powiedział Annus.

Założona w 2019 roku firma Bidrento dostarcza narzędzia all-in-one do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, prs, built-to-rent, co-living, mieszkaniami studenckimi i portfelami wynajmu mix.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY