bethechange z Columbus Elite: Budując niezależność energetyczną, budujemy niezależność biznesową

Columbus Elite
Columbus Elite
Spółka Columbus Elite powstała w 2019 r. Dziś jest największą organizacją sprzedażową branży OZE w Polsce i partnerem pierwszego wyboru dla przedsiębiorców chcących budować swój biznes w branży przyszłości. W ciągu trzech lat pozyskała ponad 27 tys. klientów i wypłaciła 130 mln zł w sieć sprzedażową. Skupiona na technologii sprzedaży i szkoleniach jest częścią Grupy Kapitałowej Columbus Energy – najczęściej wybieranego dostawcy fotowoltaiki w Polsce. Od lipca tego roku zaczął się kolejny dynamiczny okres wzrostu tej organizacji.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 11/2022 (86)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Założycielami Columbus Elite są Paweł Bednarek, Rafał Kołłątaj oraz Dawid Zieliński, który jest także CEO Columbus Energy i prezesem stojącym na czele Grupy Kapitałowej Columbus. Jak dzisiaj, po ponad trzech latach działania, właściciele Columbus Elite widzą ekspansję tej dynamicznej organizacji?

Jak mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy: Organizacja Columbus Elite to nie tylko sprzedaż. To cały system współpracy ludzi, którzy chcą być niezależni finansowo razem z firmą dostarczającą niezależność energetyczną. To nie jest biznes na trzy miesiące, na sześć miesięcy czy na rok. To jest biznes przynajmniej na dekadę. Jak ktoś będzie chciał, będzie mógł w nim zostać praktycznie na całe życie. 

Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus Elite: Columbus Elite to dziś największa grupa sprzedażowa branży odnawialnych źródeł energii w Polsce. Zaufało nam już ponad 27 tys. klientów, a łączna moc zainstalowana w OZE przekroczyła 129 MW. Nasza strategia to przede wszystkim odpowiednie zarządzanie kapitałem ludzkim. Chcemy przyciągać i zatrzymywać utalentowanych, ambitnych ludzi. Przeszkoliliśmy już ponad 500 liderów, dziś to oni prowadzą własne zespoły sprzedażowe i przekazują zdobytą wiedzę oraz doświadczenie. Zawsze koncentrujemy się na współpracy jako podstawie sukcesu naszej organizacji. Definiujemy to pojęcie na nowo, ponieważ zależy nam, by nasi partnerzy mieli dostęp nie tylko do najlepszej technologii i usług oferowanych przez Grupę Kapitałową, ale także do sprawdzonych biznesowych praktyk. Konsekwentnie tworzymy w Polsce nowy zawód na lata: zawód OZE. 

Rafał Kołłątaj, wiceprezes zarządu Columbus Elite: W centrum wszystkich naszych działań stawiamy na jakość. Dotyczy ona nie tylko dystrybuowanych przez nas produktów i technologii oraz usług od Grupy Columbus, ale także współpracy z naszymi partnerami biznesowymi i współpracownikami. Nieustannie zwiększamy liczbę oraz obszary tematyczne szkoleń dla naszych doradców, by mogli rozwijać swoje umiejętności w tej dynamicznie zmieniającej się branży. Programy motywacyjne, największe konferencje OZE w Polsce, spotkania podnoszące kompetencje w ogólnopolskich i lokalnych grupach – to na pewno nasza wizytówka jako prężnej, zorientowanej na cel organizacji. Jak pokazał ogólnopolski kongres OZE zorganizowany przez naszą spółkę we wrześniu tego roku, rynek rozwoju zawodowego jest głodny kompleksowych rozwiązań rozwojowych. A my właśnie takie zapewniamy. 

Columbus Elite to ludzie. Sukces tej organizacji budują na co dzień współpracownicy i partnerzy biznesowi koncentrujący się na pracy z zespołami w całej Polsce. Większość czołowych dyrektorów jest w organizacji od chwili jej powstania, rozwija swoje firmy i zespoły, widzi swoje sukcesy w nieznanej im wcześniej branży odnawialnych źródeł energii. 

Wojciech Tokarz, dyrektor międzynarodowy: Nasz sukces wynika z ciągłego inwestowania we współpracowników, ich kompetencje zawodowe i rozwój osobisty. Świat się zmienia, a młodzi ludzie mają nowe oczekiwania, dlatego ewoluuje nasz sposób prowadzenia biznesu. Ważna jest dla mnie przynależność do znanej i rozpoznawalnej firmy, w której jakość odgrywa kluczowe znaczenie. Współpracujemy z ludźmi lubiącymi współzawodnictwo, a to strategia zapewniająca najlepsze wyniki. Myślę, że w tym środowisku i branży podnoszenie kompetencji to klucz do tego, jak być konkurencyjnym.

Aleksandra Krawczyk i Kamil Krawczyk, dyrektorzy międzynarodowi: W Columbus Elite tworzymy społeczność. To, co jest ważne dla naszych partnerów i współpracowników, jest tak samo ważne i dla nas. Silna kultura organizacyjna to kluczowa kwestia. Jako dyrektor międzynarodowy wiem, że zaangażowani współpracownicy są bardziej zmotywowani i skoncentrowani na osiąganiu celów. Współpracuję z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i chcą się uczyć, ale też z menedżerami o wieloletnim doświadczeniu. W naszej organizacji jest miejsce dla każdego, a ta różnorodność pomaga nam wzrastać jako zespół. 

Grzegorz Poprawski, dyrektor międzynarodowy: Bardzo cieszy mnie rozwój naszej organizacji na rynku polskim, ale też międzynarodowym. Columbus jako jedyna organizacja oferuje kompleksowy plan kariery od doradcy, poprzez menedżera, dyrektora, po stanowiska międzynarodowe. Jestem dumny, że mogę być częścią tej podróży. Biorąc pod uwagę wielkość i charakter naszej spółki, wiem, że oferujemy niezliczone możliwości współpracownikom Columbus Elite. W codziennej pracy stawiam na relacje, to one pozwalają mi przekazywać szybko i efektywnie mojemu zespołowi sprzedażowemu nowości technologiczne Columbusa.

Mateusz Janiszewski, dyrektor międzynarodowy: Grupa Columbus to ponad 1,5 tys. osób i kilkanaście działów wspierających klientów w całej Polsce w budowaniu niezależności energetycznej. Jako jedyna organizacja w kraju ma własne centrum logistyczne i jeden z największych w tej części Europy magazyn sprzętu i podzespołów OZE o wartości blisko 130 mln zł. Dzięki temu nasze zespoły sprzedażowe mają pewność, że spotykając się z klientami, mogą zaoferować im pełną dostępność instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz szybki montaż.

Marta Sola-Wdowska, dyrektor regionalny: Wizja, misja i wartości Columbus Elite jednoczą nasz zespół i wskazują kierunki działania. Naszą biznesową przyszłość tworzymy, kierując się długoterminową strategią, której celem jest dotarcie z ekoenergetycznymi produktami do szerokiego grona klientów w kraju i za granicą. Cieszę się, że dzięki takim rozwiązaniom jak ColumBOOST możemy być konkurencyjni także jako organizacja sprzedażowa.

Jakub Fijewski, dyrektor generalny: Jako dyrektor generalny uwzględniam mocne strony doradców i zapewniam im odpowiednie warunki do efektywnej współpracy. W Columbus Elite każdy może liczyć na wsparcie ze strony zespołu. Jestem dumny, kiedy obserwuję sukcesy osób, które wdrożyliśmy, a wcześniej nie miały nic wspólnego z branżą OZE. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu menedżerów i dostępowi do najnowocześniejszej technologii od Grupy Kapitałowej Columbus mamy niekończące się możliwości zdobywania wiedzy i rozwoju kariery.

Kewin Kurowski, dyrektor generalny: W Columbus Elite mam wspaniałe wzory do naśladowania, od których mogę się ciągle uczyć. To miejsce pracy, w którym zachęca się do budowania indywidualnych sukcesów. Wysoki poziom zaufania jest dodatkowym motywatorem. Jeśli jesteś taki jak ja, rozwijasz się dzięki wyzwaniom stawianym każdego dnia, to sukces jest gwarantowany, pracujemy przecież z organizacją, która jest liderem na rynku OZE.

Wojciech Rusiecki, dyrektor regionalny: Nigdy nie stoimy w miejscu. Progres i ewolucja w całej organizacji pozwala nam rozwijać się również osobiście. Grupa Kapitałowa Columbus inwestuje w technologię, a takie udogodnienia jak Kajdan Mocy, Columbus Safe czy bilansowanie 1:1 mocno wspierają nas w pracy z klientami.

Michał Napieracz, dyrektor krajowy: Dołączyłem do Columbus Elite, bo to ponadprzeciętna organizacja z bogatym doświadczeniem i ogromnym potencjałem. Ponadto OZE to dziś najbardziej dynamiczna branża świata. Współpraca z całą Grupą Columbus to również gwarancja szybkiego i jakościowego montażu instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii, więc na co dzień jestem spokojny o moich klientów. 

Mariusz Mirocha, dyrektor generalny: Wspieram każdego, kto obserwując kryzys energetyczny, ale też rozwój technologii, chce zmienić swoją karierę i postawić na odnawialne źródła energii. Jestem w Columbus Elite już trzy lata i mogę potwierdzić, że w tym czasie ponad 130 mln zł wypłaconych prowizji trafiło do handlowców takich jak ja. To odpowiedzialny Partner, z którym mogę pracować przez kolejne lata.

Kornel Szczepanowski, dyrektor regionalny: Co mogę doradzić osobom, które chciałyby budować udaną karierę w sprzedaży? Warto uczyć się od najlepszych! W Columbus Elite naszych współpracowników wspieramy już od pierwszych dni, dając im narzędzia niezbędne do rozwoju i szybowania jak najwyżej. Pierwszy tydzień to przede wszystkim wdrażanie do firmy, a także wiele godzin spędzonych z bardziej doświadczonym menedżerem i podglądanie jego pracy. Po tygodniu jesteś gotowy, aby brać coraz większą odpowiedzialność za swój rozwój i osiągać własne cele.

Szymon Gruszka, dyrektor zarządzający Columbus Elite: Dopasowujemy ofertę do trendów rynkowych i spełniamy potrzeby klientów. W Columbus Elite wiemy, że w dzisiejszym, dynamicznym świecie to nie wystarcza, dlatego zwinnie reagujemy na zmiany. Nasi klienci odgrywają tutaj kluczową rolę. Wspieramy ich, oferując ekologiczne rozwiązania ekoenergetyczne dla domów, które nie tylko redukują negatywny wpływ na środowisko, ale też zwiększają bezpieczeństwo i niezależność. Dla nas jako handlowców Partnerem jest Grupa Kapitałowa, a my dla każdego klienta jesteśmy partnerem w procesie zmiany. To wyróżnia Columbusa jako najczęściej wybieranego dostawcę fotowoltaiki i pomp ciepła w Polsce. 

Columbus Elite jest laureatem nagród w prestiżowych plebiscytach takich jak Innowatory „Wprost”, Diamenty Forbes, Dobry Pracodawca 2021. Jednak przede wszystkim jest partnerem, który pokazał skuteczne rozwiązania w skalowaniu biznesu przy jednoczesnym utrzymaniu efektywności. Ten potencjał rozwojowy wraz ze wsparciem Grupy Kapitałowej Columbus jest atrakcyjnym pakietem dla firm i organizacji z branży poszukujących możliwości rozwoju w ramach konsolidacji. 

Tomasz Stanisławski, prezes Votum Energy: Jesteśmy usatysfakcjonowani, współpracując z tak solidnym partnerem, jakim jest Columbus Energy. Posiadane zaplecze kapitałowe z odpowiednimi aktywami, portfelem farm o mocy 5700 MW, magazynami sprzętu o wartości ponad 130 mln zł oraz wsparcie marketingowe najsilniejszej marki w branży OZE w Polsce dają przestrzeń do wieloletniej pracy z naszym portfelem klientów, a także stanowi podstawę do osiągnięcia ponadprzeciętnego sukcesu.

Kamil Krążek, prezes Votum Energy: Współpraca z Columbus Elite otwiera nowe możliwości dzięki efektywnemu systemowi wsparcia oraz produktom, które możemy dostarczyć naszym klientom. Zachowaliśmy własną tożsamość, która przyciąga do naszej organizacji nowe osoby. Columbus Elite to czołowa organizacja branży OZE w Polsce nastawiona na spektakularne wyniki. Dzięki udanej konsolidacji dostosowujemy się do zmian rynkowych z korzyścią dla naszych klientów i handlowców.

Columbus Elite to dynamiczny i dający szansę rozwoju partner budujący sieci i zespoły sprzedażowe, wspierany przez Grupę Columbus, o ambicjach zmiany oblicza polskiej energetyki na czystą i zrównoważoną. Perspektywę dalszego rozwoju dostrzega w konsekwentnym poszerzaniu partnerów biznesowych i rozwijaniu sieci sprzedażowych. Każdy nowy współpracownik tej organizacji może liczyć na pełny system wdrożenia i szkolenia od A do Z. Został on opisany w książce obok takich marek jak Żabka, Freedom Nieruchomości czy McDonald’s. Zgodnie z hasłem #bethechange spółka konsekwentnie podąża za zmianami w branży odnawialnych źródeł energii i jest miejscem do rozwoju dla biznesmenów na kolejne lata. 

My Company Polska wydanie 11/2022 (86)

Więcej możesz przeczytać w 11/2022 (86) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY