Akcje Yext 40% w górę jednego dnia. Trend AI dalej na topie

Yext to "uśpiony gigant" w AI / Fot. Materiały wła
Yext to "uśpiony gigant" w AI / Fot. Materiały własne
Akcje Yext rosną dziś po tym, jak firma ogłosiła wyniki za pierwszy kwartał, które przebiły oczekiwania. Do tego podniosła prognozę sprzedaży na cały rok.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Yext (oznaczenie YEXT na giełdzie) zajmuje się oprogramowaniem marketingowym i pozycjonuje się jako jeden z graczy, który wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję. Do tego korzysta na tym, że wiele firm chce robić "więcej za mniej" po zwolnieniach, a Yext wiele zadań przyspiesza czy automatyzuje.

Akcje wzrosły dziś o ponad 40%, co stawia je na dobrej drodze do największego dziennego zysku procentowego w historii. Cena akcji Yext od początku roku wzrosła już ponad 100%. 

Co ciekawe, były dyrektor generalny i założyciel Yext, Howard Lerman, ustąpił ze stanowiska w zeszłym roku, ponieważ firma walczyła o wzrost, a cena akcji osiągnęła najniższy poziom od czasu pierwszej oferty publicznej w 2017 r. Teraz można powiedzieć: zabrakło cierpliwości. 

Yext buduje pozycję na AI

Yext coraz częściej wykorzystuje AI, a jednocześnie sama również przeprowadziła zwolnienia, aby obniżyć koszty - zredukowała personel o ok. 8%. 


Akcje Yext od początku roku oraz dzisiejszy, ogromny wzrost

Firma podniosła swoje prognozy przychodowe na rok fiskalny 2024 r., mówiąc że spodziewa się przychodów w przedziale od 404 do 407 mln dol. Wcześniej byłoto 402 - 406 mln dol.