Adamed Expert - portal pierwszego kontaktu

Adamed Expert  - portal pierwszego kontaktu
– Pacjenci szukają dziś rzetelnej wiedzy medycznej podanej w przystępny sposób i napisanej przyjaznym językiem pozwalającym pacjentom właściwie zrozumieć istotę problemu. I taki też jest nasz portal – mówi Sylwia Berdzik-Kalarus, członek zarządu Adamed Pharma SA, dyrektor ds. operacji komercyjnych i rozwoju biznesu.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 5/2023 (92)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Co mogę znaleźć na portalu adamed.expert? 

Przede wszystkim eksperckie, merytoryczne i rzetelne informacje na temat zdrowia. Idąc dalej, w dużej mierze zależy to również od tego, kim jest odbiorca. Jeśli lekarką, lekarzem – znajdą tam treści na najwyższym poziomie merytorycznym – tworzone m. in. przez uznanych profesorów, crème de la crème polskiej medycyny. Są to artykuły dotyczące najnowszych osiągnięć medycyny, zaleceń, wytycznych, relacje z zagranicznych i krajowych konferencji, i to niejednokrotnie prowadzone z miejsca wydarzeń. Tworzymy angażujące treści także w formie materiałów wideo czy podcastów. Jeśli natomiast na co dzień jest pani farmaceutką, zapraszam do odwiedzenia kolejnej podstrony serwisu. Czeka tu na panią duża porcja specjalistycznej wiedzy przygotowana i stale rozbudowywana przez profesjonalistów dla profesjonalistów danej dziedziny. Jesienią dodamy nową podstronę dla kolejnej bardzo ważnej grupy zawodów medycznych. Intensywnie pracujemy nad jej wdrożeniem.

Cóż, nie jestem medykiem. Mam po prostu kilka pytań dotyczących mojego zdrowia…

Otóż to, podobnie jak większość z nas. W sytuacji problemów ze zdrowiem chcemy wiedzieć więcej. Każdy jest lub będzie pacjentem poszukującym porady zdrowotnej dla siebie lub bliskich. Tym bardziej proszę zostać na naszym portalu. W zakładce Pacjent znajdzie pani rzetelne porady opracowane na podstawie aktualnej, sprawdzonej wiedzy medycznej. Co najważniejsze przygotowane w przystępny i czytelny dla każdego sposób. Jednocześnie uczulam na tak powszechne dziś zwłaszcza w internecie fake newsy dotyczące zdrowia. Mogą być naprawdę niebezpieczne. 

Jak je odróżnić od rzetelnej informacji? 

Przede wszystkim sprawdzić, kto jest autorem tekstu, czy i jakie źródło danych medycznych jest podane w przypisach. Powoływanie się na anonimowych specjalistów czy nieprzebadane klinicznie „cudowne” preparaty powinny wzbudzić naszą czujność i ostrożność. Porady dla pacjentów publikowane w serwisie Adamed Expert są autorstwa niemal wyłącznie lekarzy. To jest rzetelna wiedza podana w przystępny sposób. Obiektywna, bez straszenia, bez przeładowania medycznymi terminami, ale i bez dróg na skróty. Napisana przyjaznym dla laika językiem. Takim, jakim posługują się lekarze rodzinni.

Ciekawe porównanie! Skąd taki pomysł? 

Z badań, które przeprowadziliśmy, tworząc ten portal. Okazało się, że dla większości pacjentów największym autorytetem jest właśnie lekarz pierwszego kontaktu. Zna nie tylko stan naszego zdrowia, ale często także całą naszą rodzinę. Mamy do niego pełne zaufanie, a on wie, jak się z nami komunikować, jak namówić na konieczne badania czy zmianę diety. Dlatego tworząc tę część serwisu, jej założenia konsultowaliśmy z wybitnymi specjalistami medycznymi, którzy odpowiadają za opracowanie wytycznych dla lekarzy rodzinnych. 

Jak znaleźć interesujące mnie zagadnienia? Jak się poruszać po portalu?

To bardzo intuicyjne. Może pani po prostu wpisać hasło w wyszukiwarkę lub wejść w zaproponowane sekcje tematyczne. Oprócz podziału na jednostki chorobowe czy objawy znajdzie pani także aktualności, wyniki najnowszych badań, diety, a także zakładki Zdrowie psychiczne i Życie intymne, czyli tematy, które dla wielu osób są trudne, wręcz stygmatyzujące. Szczególnie mocno chcemy koncentrować się na zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Z rozmów z psychiatrami wiemy, jak ogromne potrzeby są w tym zakresie. 

Mam wrażenie, że problemy psychiczne nasiliły się w czasie pandemii, zwłaszcza lockdownu.

Eksperci są zgodni co do takiej oceny. Co więcej faktem jest, że dotyczy ona nie tylko zdrowia psychicznego, ale też zdrowia w ogóle. Czas kwarantanny znacząco ograniczył wizyty u specjalistów, dostęp do badań diagnostycznych, planowe operacje musiały być odroczone w czasie. Powstał tzw. dług zdrowotny, który jako społeczeństwo będziemy „spłacać” latami. 

Rzetelny portal medyczny może ten dług zmniejszyć?

Mamy taką nadzieję. Bez wątpienia może wzmacniać specjalistów w poszerzaniu wiedzy oraz edukować pacjentów w kształtowaniu właściwych nawyków prozdrowotnych i wspierać ich w chorobach. Zapraszam do odwiedzenia stron Adamed Expert. Mam pewność, że zarówno lekarze, farmaceuci, jak i pacjenci sami docenią to źródło wiedzy i zostaną z nami na stałe.

My Company Polska wydanie 5/2023 (92)

Więcej możesz przeczytać w 5/2023 (92) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie