3W Startup Showdown, czyli konkurs i kongres dla innowacyjnych startupów

3W Startup Showdown, czyli konkurs i kongres dla innowacyjnych startupów
Zespół 3W ogłasza konkurs dla startupów z regionu Trójmorza, które realizują projekty zgodne z Ideą 3W oraz są autorami lub pomysłodawcami technologii, które wykorzystują przynajmniej jeden z trzech zasobów: wodę, wodór i węgiel pierwiastkowy. Projekty można zgłaszać do 20 listopada 2023 r., a finał konkursu odbędzie się 27 listopada podczas Kongresu 3W w Warszawie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnych startupów w rozwijaniu nowoczesnych technologii 3W, które mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle, energetyce, medycynie, rolnictwie i innych sektorach gospodarki. Szukamy startupów, które:

• opracowują i realizują projekty z wykorzystaniem przynajmniej jednego z zasobów: wody, wodoru i węgla lub działają w obszarze łączącym wszystkie te zasoby;

• rozwijają nowoczesne technologie z zastosowaniem np. nanorurek węglowych, fulerenów, włókna węglowego, grafenu, węgla aktywnego czy węglowych ogniw paliwowych,

• realizują projekty związane z technologiami wodorowymi, opracowują metody magazynowania i produkcji wodoru, szukają rozwiązań, które przyczynią się do przyspieszenia transformacji energetycznej w kierunku zeroemisyjności,

• mają pomysły na mądre zarządzanie zasobami wody, oszczędzanie jej, oczyszczanie i uzdatnianie, a także na ograniczanie jej zużycia w sektorach takich jak rolnictwo, energetyka czy produkcja żywności.

Kongres 3W. Wydarzenie dla startupów

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 27-28 listopada 2023 roku podczas III Kongresu 3W w Hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, ul. Skalnicowa 21.

Idea 3W woda-wodór-węgiel to projekt zainicjowany przez BGK w 2021 roku. Jego zadaniem jest wspieranie rozwoju i budowanie przewagi konkurencyjnej polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne technologie w obszarze wody, wodoru i węgla nieenergetycznego.

Dotychczasowe dwie edycje kongresu zgromadziły kilkaset osób: utalentowanych naukowców, odważnych przedsiębiorców, wizjonerskie organizacje pozarządowe, ambitnych studentów i odpowiedzialnych przedstawicieli sektora publicznego oraz instytucji finansowych.

W trakcie III Kongresu 3W będziemy rozmawiać o tym, jak realizujemy misję budowy ekosystemu 3W, jak rozwija się sektor 3W i przed jakimi wyzwaniami stoi, a także w jakim kierunku podążają trendy technologiczne związane z wodą, wodorem i węglem. Na scenie głównej Kongresu odbędą się też finały konkursów, m.in. Start-up Showdown.

Udział w III Kongresie 3W jest płatny – bilet wstępu uprawnia do udziału we wszystkich aktywnościach podczas dwóch dni Kongresu (śniadanie networkingowe, panele dyskusyjne, sesje Q&A, prezentacje case study, moderowane burze mózgów). Koszt biletu wynosi 300 zł brutto.

Środki zebrane ze sprzedaży biletów BGK przeznaczy na jedną z inicjatyw, którą wskażą uczestnicy Kongresu. W aplikacji kongresowej każdy uczestnik będzie mógł zagłosować na projekt, którego realizację chce wspierać.

Konkurs. Kto zdecyduje

Oceny zgłoszonych projektów dokona jury w składzie:

• Artur Kurasiński – przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w konsultowaniu projektów startupowych i biznesów technologicznych oraz mentor w licznych polskich i międzynarodowych konkursach startupowych i inkubatorach,

• Marcin Małecki – redaktor naczelny portalu MamStartup, serwisu poświęconego tematyce startupów oraz innowacyjnych przedsiębiorstw z branży nowych technologii,

• Piotr Woliński – prezes Zarządu Vinci S.A, spółki zależnej BGK, która zarządza alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi, zapewniającymi odpowiednie rozwiązania w zakresie finansowania polskich przedsiębiorców,

• Magdalena Jabłońska, Chief Executive Officer, StartSmart Central & Eastern Europe

Eksperci wyróżnią start-upy, których rozwiązania odpowiadają na współczesne wyzwania cywilizacyjne i społeczne, a także realizują cele zrównoważonego rozwoju.


Harmonogram konkursu:

Etap I – 23.10.2023-20.11.2023 r. – Nabór formularzy zgłoszeniowych:

Etap II – 23.11.2023 r. Preselekcja – wybór 5 startupów spośród nadesłanych zgłoszeń

Etap III – 27.11.2023 r. Pitch-Day (finał) podczas Kongresu 3W.

Zgłoś się do konkursu i podziel się swoimi innowacyjnymi pomysłami związanymi z technologiami 3W. Pomożemy Ci w promowaniu rozwiązań, które mogą zmienić przyszłość.

ZOBACZ RÓWNIEŻ