Wybrane patronaty My Company Polska

Kobiety w technologii
Kobiety w technologii, fot. Shutterstock
Ważne wydarzenia biznesowe z maja i czerwca 2023 r.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 7/2023 (94)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

XIII Kongres Stolarki Polskiej zakończony – co działo się na imprezie

Trzy inspirujące bloki tematyczne, 300 uczestników i rozmowy o przyszłości branży. Za nami XIII Kongres Stolarki Polskiej, który odbył się 24-25 maja br. w Warszawie. Tegoroczna odsłona kongresu obfitowała w dyskusje o termomodernizacji, recyklingu i nowoczesnym marketingu.

Kongres Stolarki Polskiej to święto rodzimej branży stolarki budowlanej. Organizowane przez Związek POiD wydarzenie corocznie przyciąga przedstawicieli firm z sektora, reprezentantów świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Tegoroczna odsłona kongresu była skupiona na trzech kluczowych dla przyszłości branży zagadnieniach: termomodernizacji, recyklingu oraz marketingu z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, w tym sztucznej inteligencji.

Zwieńczeniem pierwszego dnia kongresu była Gala Orłów Polskiej Stolarki, na której odbyło się wręczenie branżowych wyróżnień. Do zaszczytnego grona Członków Honorowych Związku POiD dołączył Christian Voicu, prezes polskiego oddziału firmy Aluplast. Nagrodą Orła Polskiej Stolarki 2023 od Związku POiD i całej branży uhonorowany został Paweł Mirowski, zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za aktywne promowanie termomodernizacji Orłem Polskiej Stolarki 2023 od Dziennikarzy nagrodzona została firma KRISPOL.

 

Perspektywy Women in Tech 2023 - Kobiety zmieniają technologie

Największa w Europie konferencja dla kobiet w technologiach – Perspektywy Women in Tech 2023, przeszła do historii. Ponad 11 200 uczestniczek i uczestników z 88 krajów świata, 500 prelegentów, mentorów, gości specjalnych, 56 warsztatów umiejętności miękkich i technicznych, 400 sesji mentoringowych, niezliczona ilość energii i optymizmu – oto najkrótszy bilans wydarzenia.

Dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni wydarzenia i prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizatora Summitu, podsumowuje: – To były dwa superintensywne, inspirujące i wartościowe merytorycznie dni, dzięki którym studentki i studenci, kobiety i mądrzy mężczyźni wspierający rozwój kobiet, młode osoby szukające dla siebie nowych dróg i liderzy chcący wspierać nowe pokolenie w ich dążeniu do pozytywnej dla świata zmiany – wszyscy oni na Summicie mogli się przekonać, jakich kompetencji i energii dziś potrzeba do zmiany świata.

Konferencja PWiTS (w tym roku organizowana 14–15 czerwca) już po raz piąty odbywała się w Warszawie. Obecny na otwarciu prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski mówił ze sceny: – To wydarzenie współgra ze wszystkimi priorytetami Warszawy, bo chcemy wzmocnić pozycję kobiet! To najważniejsze zadanie przed nami, jeśli chcemy mieć nowoczesne miasto i nowoczesne społeczeństwo.

A Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, deklarował: – Perspektywy, uwielbiam ten Summit! Organizujecie jedną z najbardziej znaczących konferencji dla kobiet w technologiach w całej Europie. Szczególnie ważne jest, że ta konferencja odbywa się w Polsce, ponieważ Polska stanowi centralny punkt zmian, transformacji i walki oraz, miejmy nadzieję, zwycięstwa w Europie.

 

XIV edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG już za nami

14–15 czerwca br. w hotelu Warszawianka w Jachrance odbyła się 

XIV edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG. Podczas spotkania działów relacji inwestorskich poruszone zostały tematy dotyczące: nowych możliwości finansowania rozwoju spółki, finansowania konwencjonalnego, taksonomii SF jako warunku finansowania, zielonych obligacji, kredytowania w kontekście ESG, wpływu relacji inwestorskich na warunki finansowania, komunikacji z inwestorami indywidualnymi, zmian w organizacji WZA i komunikacji, możliwości zwiększania płynności akcji, współczesnych wyzwań relacji inwestorskich, obowiązków informacyjnych, komunikacji i działań nadzorczych oraz związku ESG z relacjami inwestorskimi. 

Pierwszy dzień kongresu wypełniły trzy bloki dyskusyjne, podzielone na kilka mniejszych rozmów eksperckich. Program drugiego dnia zdominowały praktyczne warsztaty dotyczące m.in. zagadnień takich jak: relacje inwestorskie w praktyce, komunikacja z inwestorami indywidualnymi, finansowanie oparte na czynnikach ESG oraz komunikacja a działania nadzorcze. Dwudniowe spotkanie zamknęła dyskusja panelowa „Listing Act – zmiany w MAR i rozporządzeniu prospektowym”.

My Company Polska wydanie 7/2023 (94)

Więcej możesz przeczytać w 7/2023 (94) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ