VII Kongres Gospodarki Senioralnej

Kongres Gospodarki senioralnej
Fot. shutterstock.
15 czerwca odbędzie się VII Kongres Gospodarki Senioralnej. Wydarzenie ma służyć wspólnemu tworzeniu kultury włączającej w obszarze różnorodności wiekowej zarówno na rynku pracy jak i konsumenckim.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Budowanie świata przyjaznego wiekowi - to główne założenie VII Kongresu Gospodarki Senioralnej. Podczas wydarzenia w Terminalu Kultury Gocław na seniorów czekać będzie wiele atrakcji.

Czy jesteśmy gotowi na długowieczność?

Na dwóch scenach odbędą się eksperckie debaty. Specjaliści dziedziny spróbują odpowiedzieć na pytanie "Czy jesteśmy gotowi na długowieczność?"; "Jak zderzenie dwóch mega trendów - demografii i technologii zmieni nasze życie?" oraz "Jak połączyć rozwój technologii z możliwościami i potrzebami starszych klientów” i wiele innych debat, w których wezmą udział zarówno przedstawiciele biznesu, seniorów, naukowców i polityków.

Teoria srebrnego oceanu

O "Teorii srebrnego oceanu - czyli nowych możliwościach w erze długowieczności" opowie Marzena Rudnicka, Prezeska Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe (gospodarz miejsca). Z kolei gościem specjalnym wydarzenia będzie Bradley Schurman (USA), Autor przełomowego raportu AARP "Aging Readiness and Competitiveness Report" oraz książki “The Super Age”, futurysta, który redefiniuje skutki zmian demograficznych na świecie.

Dwa bloki dyskusyjne poświęcone zostaną biznesowym aspektom funkcjonowania seniorów. Eksperci opowiedzą uczestnikom VII Kongresu Gospodarki Senioralnej m.in. o Kliencie i Marketingu Generacji Silver: Języku, którym powinno się mówić do seniorów, Rebrandingu Starości, Pokoleniu Silver w reklamie.

Paszporty OK SENIOR

Wśród wydarzeń towarzyszących imprezie przewidziane jest m.in. przyznanie nagród "Paszporty OK SENIOR"; Warsztaty edukacyjne, warsztaty z klockami LEGO "W budowaniu międzypokoleniowych mostów". Dla osób, chętnych na przyspieszony kurs starości będą dostępne kombinezony geriatryczne, które pomagają zrozumieć młodszym, jak to jest być w skórze starszego.

Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na bezpłatny pomiar cukru wykonywany przez Fundację NEUCA dla Zdrowia.

Kongres uświetnią także wydarzenia kulturalne: Wernisaż wystawy fotografii Pauliny Mazurek pt. "Narodowe
Archiwum Rzeczy i Zjawisk Irytujących" w Galerii Parter; spektakl teatralny w wykonaniu studentów UTW Gocław pn. „Miasteczko UTW”; występy grupy tanecznej UTW Gocław; koncert zespołu studentów UTW Gocław – „O matko i córko” oraz międzypokoleniowy pokaz mody.