Transfer z Allegro do XTB: Adam Dubiel odpowie za strategię technologiczną firmy

Adam Dubiel XTB
Adam Dubiel, fot. materiały prasowe.
Adam Dubiel dołączył do XTB, globalnego fintechu oferującego dostęp do światowych rynków finansowych poprzez platformę inwestycyjną online i aplikację mobilną. Z początkiem września objął stanowisko Chief Product & Technology Officera.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

XTB stawia na rozwój autorskiej technologii i platform inwestycyjnych. Dlatego też Dział Technologii jest jednym z kluczowych i stanowi już ok. 40 proc. całego zatrudnienia w XTB. Od września 2023 r. zarządza nim Adam Dubiel, który objął stanowisko Chief Product & Technology Officera. Wcześniej, przez ponad 10 lat, był związany z jednym z liderów branży e-commerce - Allegro.

- Cieszę się, że dołączyłem do najszybciej rozwijającego się fintechu w Polsce - mówi Adam Dubiel, Chief Product & Technology Officer XTB. - XTB stawia na rozwój własnej technologii i wprowadzanie innowacyjnych produktów inwestycyjnych dostępnych dla każdego z poziomu aplikacji mobilnej. To dla mnie bardzo inspirująca wizja i chcę być jej częścią. Wierzę, że dzięki połączeniu ambicji XTB, umiejętności zespołu oraz mojego doświadczenia, staniemy się liderem nie tylko pod względem kompleksowej oferty inwestycyjnej, ale także liderem technologicznym w sektorze inwestycyjnym - mówi Dubiel.

Adam Dubiel w XTB odpowiedzialny jest za rozwój produktu i technologii oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, także związanych z AI. Kieruje zespołem ponad 400 specjalistów i specjalistek z dziedziny inżynierii oprogramowania i zarządzania infrastrukturą IT, zarządzania produktem, UX, analizy danych oraz Data Science.

- Dołączenie tak cenionego eksperta jak Adam to kolejny sygnał pokazujący, że XTB jest w ścisłym gronie firm technologicznych w Polsce - mówi Filip Kaczmarzyk, członek zarządu XTB. - Innowacyjność i nowe produkty to kluczowe elementy realizacji naszej strategii biznesowej. Obecnie, nowoczesne inwestowanie jest oparte na technologii, dlatego tak mocno stawiamy na rozwój Działu Technologii w strukturze XTB - dodaje Kaczmarzyk.

XTB to jeden z najpopularniejszych brokerów inwestycyjnych na świecie. Grupa rozwija swoją działalność na 13 rynkach w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz Azji. Niedawno zatrudnienie przekroczyło liczbę 1000 pracowników globalnie, a zysk operacyjny netto spółki tylko w 2022 roku przekroczył 766 mln PLN.