Skok na szczyt

fot. Filip Miller fot. Filip Miller
Ma 24 lata i właśnie kończy pisać pracę magisterską. Przy okazji zarządza jedną z największych firm HR-owych w Polsce. Jakub Stojek to nowy laureat programu CEO for One Month realizowanego przez grupę Adecco.

W dzieciństwie nigdy nie chciał być dyrektorem. Jak inni w jego wieku marzył raczej o tym, by zostać piłkarzem, najlepiej bardzo sławnym. Choć ostatecznie kariery sportowej nie zrobił, ocalił w sobie to, co w sporcie jest najważniejsze – chęć rywalizacji. Ostatnio w jego życiu było jej całkiem sporo, dokładnie 2 tys. potyczek. To właśnie tylu kandydatów pokonał w konkursie na dyrektora zarządzającego polskim oddziałem Grupy Adecco przeprowadzonego w ramach programu CEO for One Month. Przez miesiąc będzie nie tylko pobierał dyrektorską pensję, ale przede wszystkim wspólnie z dyrektorem generalnym Adecco Polska Anną Wicha brał udział w zarządzaniu spółką. O kim mowa? – o 24-letnim studencie SGH Jakubie Stojku. 

Kiedy zobaczyłem ogłoszenie o programie, pomyślałem, że musi być ono zmyślone. Nie spotkałem się jeszcze z firmą, która oferowałaby możliwość rozpoczęcia kariery od najwyższego stanowiska – wspomina Kuba Stojek, laureat konkursu. – Słowo „CEO” występujące w tytule ogłoszenia nie dawało mi jednak spokoju. Sprawdziłem wszystko dokładnie. Informacje były prawdziwe, a skoro pojawiła się okazja na odniesienie sukcesu, wiedziałem, że nie mogę przejść obok niej obojętnie – dodaje.

Kariera w odcieniach młodości

CEO for One Month to konkurs, który...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 8/2019 (47)

Więcej możesz przeczytać w 8/2019 (47) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY