Przemysław Żur nowym szefem Grupy WeNet

Przemysłąw Żur - Prezes Zarządu WeNet
Przemysłąw Żur - Prezes Zarządu WeNet
Przemysław Żur został nowym prezesem zarządu WeNet. Na stanowisku zastąpił Michała Wrzesińskiego, który jednocześnie zajął funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej WeNet. W spółce zajmującej się cyfrową transformacją sektora MŚP jego głównym zadaniem jest dalsze przyspieszanie dwucyfrowego wzrostu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przemysław Żur jest związany z WeNet od 2020 roku, posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami ludzkimi w procesie zmian i wzrostu. 

- Cieszę się, że będę miał okazję rozwijać i wzmacniać pozycję biznesową WeNet jako firmy od lat oferującej skuteczne rozwiązania w zakresie marketingu i sprzedaży online dla małego i średniego biznesu. WeNet to doświadczony i największy w Polsce zespół Doradców Internetowych, którzy pomagają swoim klientom być widocznym w Internecie, tworząc dla nich strony www oraz e-sklepy, realizować działania marketingu internetowego oraz efektywnie zwiększać sprzedaż usług i towarów w sieci. Chcę zarówno rozwijać potencjał firm, które nam zaufały – a jest ich ponad 50 tysięcy, ale również skierować ofertę WeNet do kolejnych firm z sektora MŚP. Naszym celem jest zwiększenie rozpoznawalności marki wśród małych i średnich firm, przekonanie przedsiębiorców, że marketing internetowy jest skutecznym sposobem na budowanie pozycji rynkowej oraz wzrost biznesu - podsumowuje Przemysław Żur, prezes zarządu WeNet. 

Przed dołączeniem do WeNet pełnił funkcję członka executive committee UPC Polska, zarządzając obszarem Sprzedaży i Obsługi Klienta oraz Rozwoju Rynku, kierując zespołem ponad 1000 osób we wszystkich kanałach sprzedaży i obsługi – online i offline, bedąc odpowiedzialnym za segment klientów indywidualnych, jak i małych firm.

Wcześniej, przez 11 lat był konsultantem i managerem w globalnej firmie doradztwa strategicznego Kearney, pracując dla ponad 30 klientów i realizując ponad 40 projektów: w Australii, Singapurze i kilku krajach Europy – od Grecji po Holandię. Miał okazję pracować jako konsultant dla największych firm w Polsce i liderów swoich branż, głównie dla branży telekomunikacyjnej. 

WeNet to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Z usług firmy korzysta 50 000 małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i posiada biura w 18 lokalizacjach.