Polski startup z USA przejęty przez Deel. "Pomożemy w pozyskaniu kapitału przez startupy"

San Frinsco, siedziba Capbase
San Frinsco, siedziba Capbase, fot. Shutterstock
Założony przez Polaka startup Capbase został przejęty przez firmę Deel. To amerykański jednorożec (wycena na poziomie 5,5 mld dolarów), który specjalizuje się w rekrutacjach i zarządzaniem personelem. Teraz, dzięki akwizycji, rozszerzy ofertę o finansowanie innych firm.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Strony nie informują o szczegółach akwizycji, oprócz stwierdzenia, że Capbase został zakupiony przez Deel.

- Z wielką dumą chciałbym poinformować, że Capbase został zakupiony przez Deel. Dzięki tej transakcji nasze starania, aby ułatwiać przedsiębiorcom na całym świecie zakładanie i prowadzenie startupów, będą mogły osiągnąć niespotykaną dotąd skalę. Jako osoba pochodząca z Polski i rozwijająca swój biznes w Dolinie Krzemowej, czerpię dużą satysfakcję z tego, że dzięki połączeniu Capbase z Deel, będziemy mogli jeszcze efektywniej pomagać polskim przedsiębiorcom w rozwijaniu globalnych biznesów. Wierzę, że łącząc siły z Deel, zmienimy świat pracy na lepsze - zarówno dla pracodawców, jak i pracowników – mówi Grzegorz Miąskiewicz, prezes i współzałożyciel Capbase.

Deel rozszerza ofertę

Technologia Deel umożliwia podmiotom, także z Polski, zatrudnianie specjalistów z całego globu, zawieranie z nimi umów i rozliczanie się bez nadmiernej biurokracji. Teraz firma dodała do portfela usług rozwiązanie Capbase, służące do zarządzania kapitałem własnym oraz prostszego zakładania i rozwoju biznesu. Organizacja łączy startupy z inwestorami i pomaga w pozyskiwaniu funduszy equity oraz emisji akcji. 

Obecnie, dzięki akwizycji Capbase, oprócz wsparcia obsługi procesów HR, przedsiębiorcy korzystający z rozwiązań firmy będą mogli również prościej i wygodniej pozyskać kapitał niezbędny do rozwoju ich biznesu. 

Klienci Deel mogą w ciągu kilku minut zatrudniać niezależnych wykonawców i pełnoetatowych pracowników w ponad 150 krajach. Pomaga im w tym nowoczesny i wygodny proces samodzielnej obsługi on-line. Deel umożliwia każdej firmie tworzenie, podpisywanie oraz wysyłanie umów o pracę i cywilnoprawnych, zgodnych z lokalnymi przepisami oraz płacenie zespołom w ponad 120 walutach za pomocą jednego kliknięcia. Możliwe jest to dzięki współpracy z partnerami ‒ ponad 250 ekspertami w zakresie prawa, księgowości, podatków i relokacji. 

Deel, założony w 2019 roku przez Alexa Bouaziza i Shuo Wanga, jest w pełni rozproszoną firmą z pracownikami na całym świecie. Jako startup o obecnej wartości na poziomie 5,5 mld dolarów zalicza się do klubu jednorożców. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ