Nanoseen chce sprzedawać "najczystszą wodę na rynku". Kruszka: "Za nami kilka ważnych kroków"

Nanoseen
Nanoseen / Fot. materiały prasowe
Startup Nanoseen ogłosił właśnie ważne projekty. Spółka m.in. chce dystrybuować "najczystszą wodę na rynku", uzyskała również pozwolenie na sprzedaż w Polsce przełomowego nanoproszku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nanoseen tworzy innowacyjne nanomembrany oczyszczające i odsalające wodę z zanieczyszczeń (m.in. bakterii, jonów, metali ciężkich) bez użycia energii czy ciśnienia. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które - zdaniem jego pomysłodawców - zapewni wszystkim ludziom na świecie dostęp do wody pitnej. Ale firma tworzy nie tylko nanomembrany używane już w istniejących urządzeniach i filtrach przemysłowych. Nanoseen oferuje także mobilne urządzenia, które można rozstawić w każdej strefie klimatycznej. Co istotne, technologia opracowana przez polski startup jest biodegradowalna i całkowicie przyjazna środowisku.

Startup ogłosił właśnie zakończenie kilku ważnych etapów.

Nanoseen - innowacyjny nanoproszek

- Przede wszystkim uzyskaliśmy pozwolenie na sprzedaż w Polsce naszego przełomowego Nanoproszku NanoboosteX. To produkt idealnie wpisujący się w wymagania Europejskiego Zielonego Ładu - przekazuje Bartosz Kruszka, CEO Nanoseen. I dodaje: - NanoboosteX jest mieszaniną zaawansowanych nanomateriałów węglowych, charakteryzujących się wysoką czystością, jednorodnością i dużą zdolnością adsorpcyjną. W rezultacie nanoproszki zwiększają wydajność upraw oraz stymulują wzrost roślin w uprawach polowych i pod osłonami (szklarniami), co umożliwia produkcję zdrowych, organicznych produktów rolnych i roślin.

Nanoproszek NanoboosteX przeszedł pozytywnie proces rejestracyjny w MRiRW i uzyskał pozwolenie na sprzedaż w Polsce. Przeszedł szczegółowe badania fizykochemiczne, mikrobiologiczne i parazytologiczne w Państwowym Instytucie Badawczym IUNG, jak również działanie Nanoproszku NanoboosteX zostało potwierdzone przez Instytut Ogrodnictwa INHORT w uprawach polowych i pod osłonami (szklarniami).

Sprawdź też: Naklejka przeciwko marnowaniu żywności. Przełomowa technologia polskiego startupu

Nanoseen - ultraczysta woda

- NanopureX to najczystsza woda na rynku. NanopureX to pierwszy produkt na rynku, który został otrzymany za pomocą zupełnie nowej metody przy użyciu naszego przełomowego na skalę światową systemu filtracji i odsalania wody NanoseenX. Ta zaawansowana technologia pozwala na osiągnięcie nie tylko standardów oczyszczenia wody destylowanej, ale również zapewnia ultra czystość - przekonuje Kruszka. 

Naukowiec zapytany o innowacyjność NanopureX przekonuje, iż jest idealna dla wielu branż, jest w pełni polskim produktem, niewiele kosztuje, a także może być stosowana jako rozcieńczalnik.

Nanoseen - nowy projekt

Bartosz Kruszka zapowiada również zupełnie nowy projekt. - NanopowderX jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie realizacji, jednak z ogromnym potencjałem na sukces. To projekt, w wyniku którego stworzony został filtr z nanoproszkiem do fotokatalitycznego rozkładu mikro - i nanoplastiku z wód słonych i słodkich. Produktem rozkładu jest zielony wodór - podsumowuje CEO startupu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ