Lokal z widokiem na sprzedaż

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Sprzedaż mieszkania potrafi być udręką. Twórca startupu SonarHome wynalazł rozwiązanie, dzięki któremu zrobisz to w siedem dni.

Sto czterdzieści dni – tyle średnio trwa sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym w Warszawie (dane Metrohouse z 2018 r.). Choć to jeden z najgorszych wyników w kraju (stolicę wyprzedza tylko Poznań) wiele wskazuje na to, że ten okres i tak jest zaniżony, bo oparty na informacjach pochodzących z agencji. Zanim lokale trafią do nich, często mają już za sobą ciągnącą się tygodniami historię sprzedaży na własną rękę. 

– Transakcje na rynku nieruchomości nie muszą jednak trwać miesiącami – przekonuje Mateusz Romanowski, twórca firmy SonarHome. Założony przez niego startup oferuje możliwość zbycia mieszkania już w ciągu siedmiu dni. Szybka i bezstresowa sprzedaż lokali to Święty Grall rynku mieszkaniowego. SonarHome uzyskał już 3 mln zł na rozwój swojego produktu. W przedsięwzięcie postanowił zainwestować m.in. fundusz Market One Capital oraz osoby prywatne, m.in. Michał Borkowski i Tomasz Kraus (współzałożyciele Brainly) oraz Maciej Noga z Grupy Pracuj. W czym tkwi sekret SonarHome? W cyfrach, a dokładniej w sztucznej inteligencji i ponad 50 tys. danych z transakcji dotyczących sprzedaży lokali w Warszawie. Brzmi nowocześnie, prawda? W rzeczywistości jednak, rynek nieruchomości to świat będący wciąż jedną nogą w epoce analogowej i to...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 8/2019 (47)

Więcej możesz przeczytać w 8/2019 (47) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY