Więcej mocy

Więcej mocy
52
Nie zawsze przydatne w pracy, ale mogą sprawić frajdę. W 2015 r. na rynku pojawiło się sporo nowinek technologicznych. Zarówno perły, jak i interesujące gadżety.

Szybszy, wygodniejszy, bardziej wszechstronny

Na dniach (najpewniej w październiku) będzie można w Polsce kupić jeden z dwóch nowych modeli telefonów Apple: iPhone’a 6s lub jego większą odmianę 6s Plus. W kilku krajach są już na rynku od końca września. Najciekawszą cechą obu telefonów jest nowy rodzaj ekranów dotykowych, które Apple nazywa 3D Touch. Potrafią wyczuwać nie tylko ruch, lecz także oceniać siłę nacisku. Dzięki temu obsługa iPhone’ów ma być prostsza. Chodzi np. o otwieranie kontekstowych menu czy nawet powiększanie lub zmniejszanie zawartości ekranu jednym palcem.

Kolejna nowość to aplikacja Live Photos, dzięki której można robić nie tylko zdjęcia, ale i uchwycić ruch w krótkiej sekwencji. Poza tym, nowy 12-megapikselowy sensor pozwala uzyskać fotografie lepszej jakości, a w trybie filmowym – rozdzielczość 4K. Poprawiono też stabilizację obrazu, co ułatwia kręcenie filmów przy słabym świetle.

Sercem nowej wersji iPhone’a jest 64-bitowy procesor A9 (trzeciej generacji), który ma być o 70 proc. szybszy niż obecnie stosowane układy. Ma być również bardziej oszczędny, co pozwoli wydłużyć czas działania telefonu bez ładowania baterii.

Dizajnerskie tablety

Niegdyś Asus był znany jako producent świetnych komponentów do budowy stacjonarnych pecetów, dziś zaś jest elektronicznym „czebolem” produkującym wszystko od płyt głównych do komputerów aż po monitory, projektory i telefony...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji