Econverse 2024: Młoda Polska rozpala przyszłość biznesu i innowacji

Motyw przewodni czerwcowej imprezy to FUSE – Future Societies.
Motyw przewodni czerwcowej imprezy to FUSE – Future Societies. / Fot. mat. pras.
Econverse na PGE Narodowym - jak młodzi mogą przekształcać swoje marzenia w rzeczywistość?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Econverse FUSE, największe jak dotąd wydarzenie Fundacji Econverse, odbędzie się na PGE Narodowym już 14 czerwca – w pierwszy dzień Euro 2024.

Econverse, które od ponad dwóch lat zmienia realia polskiej edukacji biznesowej, w tym roku wchodzi na wyższy poziom. W imprezie weźmie udział ponad 500 uczestników, w tym osobistości takie jak Natalia Brzeziński, Jarosław Królewski, czy Beata Mońka. Wydarzenie to zapowiada się jako źródło wielkiej inspiracji dla polskiej młodzieży.

Fundacja ta przełamuje schematy tradycyjnej edukacji, koncentrując się na aktywnej nauce oraz wykorzystaniu wiedzy w praktyce. Tworzona przez studentów z najlepszych uczelni na świecie , takich jak Oxford, Harvard czy Minerva University, chce zmienić polską edukację od podstaw, przesuwając granice tego, co mogą osiągnąć młodzi Polacy.

Uczestnicy Econverse aplikują indywidualnie, a następnie są grupowani w zespoły, stojąc przed rzeczywistymi wyzwaniami w sektorach takich jak edukacja, e-commerce, czy klimat. Mają szansę nie tylko stworzyć i zaprezentować własne pomysły biznesowe, ale też powalczyć o realne inwestycje aniołów biznesu - zarówno z Polski jak i całego świata. Na wydarzeniu obecni będą inwestorzy tacy jak Mariusz Adamski (ffVC), Wojtek Walniczek (OTB Ventures), czy Andrzej Antoń (Autopay)

Dzięki Econverse aspirujący przedsiębiorcy, niezależnie od pochodzenia, mogą nawiązywać kontakty na całe życie, a także uczyć się w praktyce, opuszczając Stadion Narodowy z cennymi umiejętnościami na przyszłość. Wydarzenie to ucieleśnia ducha czwartego Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ, zapewniając wysokiej jakości edukację dla wszystkich, bez względu na ich status socjoekonomiczny.

Motyw przewodni czerwcowej imprezy to FUSE – Future Societies. Konferencja skupi się na tym, w jaki sposób technologia wpłynie na społeczeństwa przyszłości, jak dostosować edukację do nowoczesnych realiów oraz jak skutecznie wykorzystać AI w biznesie i rozwoju osobistym. Dzięki dwóm odrębnym ścieżkom - Econverse i Shark Tank - wydarzenie jest przeznaczone zarówno dla młodych, którzy już pracują nad swoim pomysłem, jak i dla tych, którzy chcą poznać tajniki tworzenia biznesu od podstaw.

Econverse, w ramach sektora #startups4Ukraine, skupia się również na pomocy Ukrainie, rozwiązując trzy kluczowe wyzwania, z którymi się mierzy nasz wschodni sąsiad: dostęp do edukacji, produktów finansowych oraz bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Econverse 2024 na kultowym PGE Narodowym to nie tylko zwykłe wydarzenie - to inkubator, w którym wykuwają się przyszli liderzy biznesu i innowacji, a także platforma do współpracy międzypokoleniowej.

Dołącz do nas i bądź świadkiem narodzin pokolenia przedsiębiorców gotowych na nowo zdefiniować krajobraz biznesowy Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej szczegółów na: econverse.org.

Partnerem Strategicznym wydarzenia Econverse 2024 jest Fundacja Empiria i Wiedza. Sponsorem Głównym jest MODIVO SA, a Sponsorami BEST SA i Autopay. Głównym Partnerem Merytorycznym jest Akademia Leona Koźmińskiego. Głównym Partnerem Prawnym jest Baker McKenzie, a Partnerami Grupa Archicom, Grupa Żabka, Scope Fluidics oraz Orange Polska. Partnerem Mentoringowym Econverse jest InCredibles Sebastiana Kulczyka.