Były wiceprezydent Poznania nowym dyrektorem generalnym PZFD

Były wiceprezydent Poznania nowym dyrektorem generalnym PZFD
Od lipca 2024 r. funkcję dyrektora generalnego PZFD obejmie Bartosz Guss. Przez ostatnie lata zajmował stanowisko wiceprezydenta Poznania.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Bartosz Guss od 1 lipca obejmie funkcję dyrektora generalnego Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jest doświadczonym samorządowcem, który przez ponad 20 lat zajmował się tematyką nieruchomości i współpracował z biznesem. 

Bartosz Guus. Kariera

Bartosz Guss zdobył doświadczenie zawodowe w instytucjach publicznych. Przez kilka ostatnich lat był wiceprezydentem Poznania. Zajmował się polityką mieszkaniową, urbanistyką i architekturą, planowaniem przestrzennym, nadzorem budowlanym i obsługą inwestorów. Był też dyrektorem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. Z wykształcenia jest prawnikiem.

– Wybór Bartosza Gussa na dyrektora generalnego to krok w stronę zmian i rozwoju branży deweloperskiej. Jego energia, doświadczenie w obszarze samorządowym oraz inna niż deweloperska perspektywa na rynek nieruchomości są ogromną wartością dla naszej organizacji. Jestem przekonany, że ta synergia przyniesie wiele pozytywnych zmian i pozwoli efektywniej poruszać się w obszarze współpracy między sektorem publicznym a prywatnym. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli skutecznie działać na rzecz rozwoju branży deweloperskiej i podniesienia standardów działania naszych firm – podkreśla Maciej Wandzel, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Jak deklaruje PZFD, "Guss przez wiele lat dał się poznać w Poznaniu jako sprawny negocjator. Prowadził wobec inwestorów politykę opartą na merytorycznej wymianie zdań, wymagając jednocześnie jakości nowopowstającej tkanki miejskiej. Do PZFD przychodzi ze świeżym spojrzeniem na rynek nieruchomości i z ambicjami."

– Jestem po to, by połączyć światy, które absolutnie są do połączenia: sektor prywatny z sektorem publicznym – mówi nowy dyrektor generalny. W jego opinii pomysł, by samorządowiec wszedł do organizacji biznesowej to jasny sygnał dla wszystkich, że deweloperzy chcą zmian. Lepszego poznania potrzeb lokalnych społeczności i większego otwarcia na współpracę z samorządami.

– Moje doświadczenie w sektorze publicznym daje mi unikalną perspektywę, dzięki której będę mógł tak kształtować standardy rynkowe, by osiągnąć korzyść dla wszystkich użytkowników polskich miast – twierdzi Bartosz Guss. I dodaje: – Chcę przyczynić się do usuwania stereotypów dotyczących deweloperów oraz do wprowadzenia pozytywnych zmian na rynku. Mam wiele pomysłów i projektów, które mogą pomóc w rozwoju naszej branży. 

Nowy dyrektor generalny deklaruje, że dialog i współpraca z samorządem będą jednym z priorytetów działań Polskiego Związku Firm Deweloperskich. – Bez dobrego dialogu z administracją rządową i samorządową komercyjny rynek mieszkaniowy rozwija się wolniej – uważa. Budowanie partnerstwa z samorządami, wprowadzanie nowych standardów, innowacyjnych rozwiązań, promowanie dobrych praktyk oraz zapewnienie stabilności i rozwoju – to jego priorytety.

ZOBACZ RÓWNIEŻ