Finanse


Ubezpieczenie dla eksportera

Współpraca z zagranicznym odbiorcą wiąże się czasem z podwyższonym ryzykiem, że ten nie zapłaci na czas albo wcale. Małej firmie może być trudno coś takiego przetrwać. W takiej sytuacji warto rozważyć ubezpieczenie eksportu.


Spoza krajowej puli

Działają niejako w tle, więc rzadko się o nich wspomina, ale ich rola jest nie do przecenienia. Fundusze UE z ogólnoeuropejskiej puli, bez podziału na poszczególne kraje, uzupełniają przeróżne luki w finansowaniu małych i średnich przedsiębiorstw. Polskie firmy sięgają po nie coraz częściej.


Złoto, brylanty, rubiny

Złoto i drogie kamienie uznawane są za bezpieczne przystanie dla pieniędzy, co nie znaczy oczywiście, że nie da się na nich dobrze zarobić. Szczególnie w przypadku długodystansowego inwestora.


Przedsiębiorcy przedsiębiorcom

Internet zwiększył możliwości przedsiębiorców związane z pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz, także jeśli chodzi o zaciąganie typowych, a nie społecznościowych, pożyczek, które nie mają jednocześnie wad chwilówek czy kredytu z banku.


Pieniądze od internautów

Społeczna zrzutka na czyjś projekt biznesowy, społecznościowa pożyczka – internet wszystko to ułatwił, a co więcej, w Polsce coraz łatwiej tą drogą o pieniądze.


Polka i Polak o pójściu na swoje

Wygląda na to, że Polacy nie są jakoś szczególnie zainteresowani firmą z rozmachem. Jeśli już, woleliby coś małego, byle własnego i bezpiecznego.


Jak rozwijać mikrobiznes: od startupu po małą firmę

Debata odbyła się 21 czerwca 2017 r. w redakcji „My Company Polska”


Szybka ścieżka będzie szybsza

Nazwa „szybka ścieżka” zobowiązuje. A takie właśnie miano nadano Poddziałaniu 1.1.1 PO IR, sygnalizując, że dzięki niemu małe firmy niemal błyskawicznie i przy minimum formalności otrzymają unijne dofinansowanie na bardzo innowacyjne projekty. Czy jednak „szybka ścieżka” rzeczywiście jest taka szybka?


Alternatywa dla firmy

Widząc stertę rachunków i listę przelewów do wykonania, niejeden przedsiębiorca zastanawia się, czy dałoby się choć częściowo oswobodzić z pajęczyny podatków, składek, zaliczek, opłat... Czy można mieć biznesowe przedsięwzięcie, zawierając np. tylko umowy o dzieło, zamiast prowadzić typową działalność gospodarczą? I kiedy to się opłaca?


Jak korzystnie zaplanować inwestycję w IT

Wśród firm z sektora średniego i małego biznesu od kilku lat widać stabilny rozwój. Utrzymanie wysokiego poziomu jakości usług wymaga zastosowania najnowszych technologii. Jak sfinansować ich zakup? Jednym z najczęściej wybieranych sposobów jest leasing.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Cztery sposoby na podatki

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single