Finanse


Unijne wsparcie dla innowatorów

Ostatnio sporo się dzieje, jeśli chodzi o dostępne w Polsce finansowanie dla MSP z tzw. programów ramowych Unii Europejskiej (eurogwarancje i wsparcie kapitałowe funduszy VC). Dlatego powracamy do tego tematu.


Proste konta z dodatkami

Internet, a zwłaszcza jego mobilna odsłona, prowadzi do nowych sposobów świadczenia usług bankowych dla biznesu. Na to nakłada się drugi trend – usługi te są coraz częściej skrojone na miarę drobnego przedsiębiorcy: uproszczone, zindywidualizowane i już nie tylko typowo bankowe.


Ubezpieczenie dla eksportera

Współpraca z zagranicznym odbiorcą wiąże się czasem z podwyższonym ryzykiem, że ten nie zapłaci na czas albo wcale. Małej firmie może być trudno coś takiego przetrwać. W takiej sytuacji warto rozważyć ubezpieczenie eksportu.


Spoza krajowej puli

Działają niejako w tle, więc rzadko się o nich wspomina, ale ich rola jest nie do przecenienia. Fundusze UE z ogólnoeuropejskiej puli, bez podziału na poszczególne kraje, uzupełniają przeróżne luki w finansowaniu małych i średnich przedsiębiorstw. Polskie firmy sięgają po nie coraz częściej.


Złoto, brylanty, rubiny

Złoto i drogie kamienie uznawane są za bezpieczne przystanie dla pieniędzy, co nie znaczy oczywiście, że nie da się na nich dobrze zarobić. Szczególnie w przypadku długodystansowego inwestora.


Przedsiębiorcy przedsiębiorcom

Internet zwiększył możliwości przedsiębiorców związane z pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz, także jeśli chodzi o zaciąganie typowych, a nie społecznościowych, pożyczek, które nie mają jednocześnie wad chwilówek czy kredytu z banku.


Pieniądze od internautów

Społeczna zrzutka na czyjś projekt biznesowy, społecznościowa pożyczka – internet wszystko to ułatwił, a co więcej, w Polsce coraz łatwiej tą drogą o pieniądze.


Polka i Polak o pójściu na swoje

Wygląda na to, że Polacy nie są jakoś szczególnie zainteresowani firmą z rozmachem. Jeśli już, woleliby coś małego, byle własnego i bezpiecznego.


Jak rozwijać mikrobiznes: od startupu po małą firmę

Debata odbyła się 21 czerwca 2017 r. w redakcji „My Company Polska”


Szybka ścieżka będzie szybsza

Nazwa „szybka ścieżka” zobowiązuje. A takie właśnie miano nadano Poddziałaniu 1.1.1 PO IR, sygnalizując, że dzięki niemu małe firmy niemal błyskawicznie i przy minimum formalności otrzymają unijne dofinansowanie na bardzo innowacyjne projekty. Czy jednak „szybka ścieżka” rzeczywiście jest taka szybka?


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single