Finanse


13 pytań o PPK, na które szukasz odpowiedzi

Pracownicze Plany Kapitałowe stają się faktem. Rozwiązanie emerytalne, które ma wejść w życie od 1 stycznia 2019 r., obejmie prawie 11 mln Polaków. Tymczasem nadal pojawiają się pytania i wątpliwości związane z ustawą. Odpowiada na nie Piotr Żak, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych z PKO TFI.


Coraz pewniejsi w świecie finansów

Choć wiedzę o rosnącym rynku produktów finansowych czerpiemy głównie z internetu, to decyzje związane z pieniędzmi wielu z nas wciąż podejmuje dopiero po bezpośrednim kontakcie z doradcą.


Inwestować w biurowce, nie mając pieniędzy

Biurowce klasy A, reprezentacyjne i największe galerie handlowe, magazyny i apartamentowce – można sensownie zarabiać na ich wynajmie, nawet inwestując nieduże kwoty. W Polsce nie jest to łatwe, ale po części ta sytuacja ma się zmienić.


Kierunek może być tylko jeden

Uczestnicy naszej debaty rozmawiają o tym, dlaczego udaje się osiągać cele programu „Polska Bezgotówkowa”, jak biznes może skorzystać na bezgotówkowych płatnościach i jak będą one wyglądać w najbliższej przyszłości.


Na mariaż biznesu i nauki

Kluczem do skutecznego pozyskiwania i wykorzystywania funduszy unijnych, które mają wesprzeć współpracę na linii biznes–nauka, jest przekucie związanych z nimi ograniczeń w atuty. Czyli naprawdę ścisłe współdziałanie przedsiębiorstwa z jednostką badawczą. To nieraz wyzwanie, ale warte zachodu.


Leasing ze wsparciem unijnym

Już od kilkunastu lat polskie firmy mogą brać w leasing różne dobra na preferencyjnych warunkach, dzięki unijnemu wsparciu. Zainteresowanie taką możliwością nie słabnie, a instytucje finansowe mają kolejne interesujące propozycje.


Atrakcyjne promocje w cieniu nowego prawa

Najpierw wielkie wyprzedaże związane z nowymi europejskimi normami pomiaru emisji spalin, a potem zmiany w podatkach, które w styczniu dotkną nabywców firmowych aut. W efekcie wielu producentów samochodów oferuje teraz wysokie rabaty.


Zdążyć przed zmianą przepisów

Ten, kto zamierza wkrótce kupić lub wynająć firmowy samochód, powinien do tego podejść z podwójną rozwagą. Tym bardziej że może trzeba będzie o tym zdecydować błyskawicznie. Od stycznia ma bowiem obowiązywać prawo, które obniży opłacalność wzięcia auta w leasing, na wynajem lub na kredyt.


Jak mieć więcej klientów?

Nie ma gotowego przepisu na sukces przyszłej firmy. Jednak są sposoby, aby od samego początku mieć więcej klientów. Na wstępie na pewno warto sprawdzić potencjał swojego pomysłu.


Jedyna taka inwestycja w Polsce

INFINITY Zieleniec ski & spa to nowoczesny aparthotel zlokalizowany na stoku narciarskim, w jednym z najbardziej popularnych ośrodków zimowych w Polsce – Zieleniec Ski Arena. Zakup apartamentu gwarantuje stopę zwrotu w wysokości 7 proc. w skali roku od zainwestowanej kwoty netto.


MyCompany Polska 12/2018
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!