Finanse


Złoto, brylanty, rubiny

Złoto i drogie kamienie uznawane są za bezpieczne przystanie dla pieniędzy, co nie znaczy oczywiście, że nie da się na nich dobrze zarobić. Szczególnie w przypadku długodystansowego inwestora.


Przedsiębiorcy przedsiębiorcom

Internet zwiększył możliwości przedsiębiorców związane z pozyskiwaniem pieniędzy z zewnątrz, także jeśli chodzi o zaciąganie typowych, a nie społecznościowych, pożyczek, które nie mają jednocześnie wad chwilówek czy kredytu z banku.


Pieniądze od internautów

Społeczna zrzutka na czyjś projekt biznesowy, społecznościowa pożyczka – internet wszystko to ułatwił, a co więcej, w Polsce coraz łatwiej tą drogą o pieniądze.


Polka i Polak o pójściu na swoje

Wygląda na to, że Polacy nie są jakoś szczególnie zainteresowani firmą z rozmachem. Jeśli już, woleliby coś małego, byle własnego i bezpiecznego.


Jak rozwijać mikrobiznes: od startupu po małą firmę

Debata odbyła się 21 czerwca 2017 r. w redakcji „My Company Polska”


Szybka ścieżka będzie szybsza

Nazwa „szybka ścieżka” zobowiązuje. A takie właśnie miano nadano Poddziałaniu 1.1.1 PO IR, sygnalizując, że dzięki niemu małe firmy niemal błyskawicznie i przy minimum formalności otrzymają unijne dofinansowanie na bardzo innowacyjne projekty. Czy jednak „szybka ścieżka” rzeczywiście jest taka szybka?


Alternatywa dla firmy

Widząc stertę rachunków i listę przelewów do wykonania, niejeden przedsiębiorca zastanawia się, czy dałoby się choć częściowo oswobodzić z pajęczyny podatków, składek, zaliczek, opłat... Czy można mieć biznesowe przedsięwzięcie, zawierając np. tylko umowy o dzieło, zamiast prowadzić typową działalność gospodarczą? I kiedy to się opłaca?


Jak korzystnie zaplanować inwestycję w IT

Wśród firm z sektora średniego i małego biznesu od kilku lat widać stabilny rozwój. Utrzymanie wysokiego poziomu jakości usług wymaga zastosowania najnowszych technologii. Jak sfinansować ich zakup? Jednym z najczęściej wybieranych sposobów jest leasing.


Prowadzisz średniej wielkości przedsiębiorstwo i wkrótce będziesz rozbudowywał flotę? Sprawdź, czy opłaci się skorzystanie z leasingu samochodowego

Leasing samochodu to nowoczesny sposób finansowania pojazdów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Jak pokazują statystyki, stanowi on aż 44,6 proc. całego rynku leasingu w Polsce. Zalety tego typu leasingu docenią zwłaszcza przedsiębiorcy. Podpisując umowę leasingową, będą mogli zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy i rozbudować flotę bez konieczności inwestowania własnego kapitału. Sprawdźmy, jak w praktyce wyglądają korzyści wynikające z leasingu samochodowego.


Dwie innowacje w jednym

Scabrosus to młoda innowacyjna firma – liczy sobie zaledwie dwa lata – jednak już odnosi spore sukcesy. Jako jedna z pierwszych przetestowała też na krajowej platformie crowdfunding udziałowy, co zwiększyło przy okazji zaufanie polskich inwestorów do tej formy społecznościowego dofinansowywania.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Cztery sposoby na podatki

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!

Moda na single