Strategie


Domy z klocków to przyszłość

Dom w parę dni? Tyle trwa budowa budynków modułowych. Dziś klient musi tylko wybrać wzór i parametry z katalogu, a po kilku miesiącach dom przyjedzie z fabryki.


Powrót podatku od handlu. Będzie drożej

Majowy wyrok Sądu, organu TSUE, oznacza niemal pewny powrót podatku handlowego już od stycznia 2020 r. Sieci handlowe zapłacą setki milionów złotych miesięcznie, ale realny koszt może ponieść kto inny.


Koniec ery plastiku. Kto na tym zarobi

Coraz więcej firm chcąc pokazać swoją troskę o środowisko naturalne rezygnuje z jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych i szuka ekologicznej alternatywy. Ci, którzy ją mają, już na tym zarabiają.


Wina bez alkoholu. Czy powtórzą piwny sukces?

Duża oferta piw bezalkoholowych nikogo już nie zaskakuje. Na rynku coraz śmielej poczynają sobie producenci win bez alkoholu. Do gry wchodzą już duzi gracze. Coś co wczoraj było niszą, dziś może być hitem.


Automaty paczkowe rewolucjonizują handel

Są blisko domu i można z nich korzystać o dowolnej porze dnia i nocy. Automaty paczkowe podbijają serca Polaków i mogą stać się dodatkowym źródłem zarobku.


Inwestorzy, wysokie ceny mieszkań to wasza wina!

Gwałtowny wzrost cen mieszkań w ostatnich latach to pochodna wielu czynników. Jednym z nich jest olbrzymi popyt ze strony inwestorów kupujących mieszkania pod wynajem. Czy zbliża się korekta?


Nadchodzi sądny dzień dla samozatrudnionych

Hasło „test przedsiębiorcy” od tygodni mrozi krew w żyłach samozatrudnionym. Mimo że premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zaprzeczył planom wprowadzenia „testu”, to osoby prowadzące działalność gospodarczą zaczęły obawiać się o swoją przyszłość. I przeszłość.


Darmowe aplikacje dają zarobić

Choć większość z aplikacji na smartfon dostajemy za darmo, to ich twórcy na nich jednak zarabiają. I to nie mało. Pokazujemy, jak to robią.


Różnorodność, czyli filozofia zarządzania firmą

Różnorodne zespoły rozwiązują problemy szybciej i skuteczniej, różnorodne regiony są bardziej innowacyjne i przyciągają talenty. Na Zachodzie biznes już wie, że w różnorodności siła. W Polsce dopiero się tego uczymy.


Jak się zarabia na prokrastynacji

Oderwałeś się właśnie od pilnej pracy, by na smartfonie sprawdzić plotki? Firmy medialne robią wszystko, by takich momentów było jak najwięcej, bo na tym zarabiają.


 Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty